Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 261605 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #765 dnia: Marca 19, 2024, 01:38:29 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #766 dnia: Kwietnia 05, 2024, 04:14:59 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #767 dnia: Kwietnia 05, 2024, 04:53:58 pm »
Wychodzi na to, że zostać imperium najłatwiej nie mając konkurencji (nie jest to odkrycie, da się zrealizować taki scenariusz we FreeCiv, choć jest bardzo nudny). A poza tym wszyscy chcą dążyć do tego, co liv ma sygnaturce, tylko każden jeden sam chciałby zostać triumwiratem (ob. "Asterix, t.1"), i nikt nie ma pomysłu co robić w kluczowych cywilizacyjnie sprawach. To się nazywa dawka optymizmu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #768 dnia: Kwietnia 06, 2024, 08:34:11 pm »
No niekoniecznie - przecie USA zostały mocarstwem wtedy, gdy konkurenci się między sobą bili. Europa też mogłaby, tylko musiałby się usamodzielnić. Czyli, niestety, przestać żyć na cudzy koszt. I w tym problem.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #769 dnia: Kwietnia 07, 2024, 12:47:56 am »
Cóż, niestety wygodniej jest przerzucić produkcję do Chin, paliwa kupować na zewnątrz, obrony oczekiwać od USA, a samemu pielęgnować (jawnie lub de facto) egoizmy i separatyzmy.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #770 dnia: Kwietnia 14, 2024, 07:12:08 pm »
   :D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #771 dnia: Kwietnia 14, 2024, 08:34:23 pm »
Legalnie... Poczekajmy, aż technologia pozwoli dokonywać tego fizycznie, do poziomu chromosomalnego...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #772 dnia: Kwietnia 14, 2024, 08:41:38 pm »
Znaczy aż będzie można zmienić płeć w kilkudziesięciu bilionach komórek somatycznych danego osobnika?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #773 dnia: Kwietnia 14, 2024, 09:13:57 pm »
Ale przecież zmiana na tym poziomie u ukształtowanego osobnika nie spowoduje, że kobiecie urośnie kuśka, a facetowi... no, jak to tam nazywają...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2024, 09:19:29 pm wysłana przez Hoko »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #774 dnia: Kwietnia 14, 2024, 09:36:19 pm »
Przecież. Ale co szkodzi zmienić adekwatną kolejność zasad, wraz z powiązanymi i z nimi powiązanymi itd. ad mortem defecatam wzajemnych powiązań, żeby przemienieniec nie zszedł zaraz po zabiegu?

Natomiast, czy kuśka nie urośnie. No nie wiem, nie zalicytowałbym takiego twierdzenia. Wiesz wszak, że duży palec od stopy przeszczepion na miejsce utraconego incydentalnie kciuka zaczyna przybierać jego formę aż wreszcie jest nie do odróżnienia? Podobnież z płatem skórnym z ramienia nasuniętym na miejsce utraconego nosa... Jak już będzie można zmienić celowo chromosomy w bilionach komórek to i skrzel oraz kopyt można się spodziewać, nie tylko kuśki. Nie mówiąc o jednorożcach. Jeleniowi raz na rok taka kość na głowie rośnie, że kuśka przy tym to pikuś.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #775 dnia: Kwietnia 14, 2024, 09:52:46 pm »
Cytuj
Wiesz wszak, że duży palec od stopy przeszczepion na miejsce utraconego incydentalnie kciuka zaczyna przybierać jego formę aż wreszcie jest nie do odróżnienia?

A na miejsce utraconej incydentalnie kuśki?  ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #776 dnia: Kwietnia 14, 2024, 11:08:25 pm »
Znaczy aż będzie można zmienić płeć w kilkudziesięciu bilionach komórek somatycznych danego osobnika?

Czytałem "Summę...", nie stawiam granic technologii ;).

Ale przecież zmiana na tym poziomie u ukształtowanego osobnika

Pisałem że do tego poziomu, a nie, że tylko na nim.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #777 dnia: Kwietnia 15, 2024, 08:19:47 am »
A na miejsce utraconej incydentalnie kuśki?  ::)
Żeby w pełni funkcjonalnie i sensorycznie odtworzyć to sądzę, że tylko język, bo drobnych przeróbkach, by się nadawał. Te obrazki przez fałszywą grzeczność nie zawierają prawdziwej objętościowo reprezentacji kuśki - nie mogę teraz znaleźć takiego bezpruderyjnego... (części ciała są pokazane w objętości, w jakiej angażują mózg).



Ale generalnie to właśnie już zaczynają hodować (części zamienne) "pod odbiorcę". Jednak pod pewnymi względami łatwiej z nerką czy wątrobą, bo kabelków (sensoryki) nie trzeba podłączać - a to jednak problem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #778 dnia: Kwietnia 15, 2024, 06:56:24 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki