Autor Wątek: Czy pan Lem przeglada to forum???  (Przeczytany 36155 razy)

SoLO_tHe_ChaOs

  • Gość
Czy pan Lem przeglada to forum???
« dnia: Marca 21, 2004, 12:57:28 pm »
Chcialbym sie dowiedziec czy pan Lem przeglada to forum , zebym nie pisal w pustke internetu :)
Mógłbym pisać z polskimi znakami ale to nie ma sensu
bo chciażbym napisał to szybciej :)
primo:
jest pan najlepszym autorem ksiazek sf jakie czytalem
(hehe malo czytam ale samo geste)
ma pan ogromna wiedze na temat swiata
malo ludzi rozumie pana ksiazki i film solaris
ksiazki ktore przeczytalem to "pokoj na ziemi", "opowiesci o pilocie pirxie","astronauci".Wszytkie te ksiazki sa pozyczone :) niestety nie stac mnie na kupno.
Chcialby nawizac korepondencjie przez mail bo niepodoba mi sie wyrazac swoich mysli publicznie :)
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2004, 02:35:48 pm wysłana przez admin »

charcerzyk

  • Gość
Re: Czy pan Lem przeglada to forum???
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2004, 06:38:11 pm »
Witam !

Zgadzam się z tym, że bardzo dawno nie natknąłem się na taki dobry kawałek treści i wiedzy w niej zawartej.
Lem jest dla mnie geniuszem w swoim rodzaju.

Według mnie forum jest po to by wszyscy chętni mogli zaznajomić się z myślami i problemami czytelników i treścią samych odpowiedzi ewentualnego "odpowiadacza". To bardzo interesujące. Dlatego sam tu pisze i oczekuję gorącej wymiany myśli i odpowiedzi autora, bądź odpowiedzialnej osoby.

Pozdrawiam  
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2007, 11:12:06 am wysłana przez Terminus »

skrzat

  • Gość
Re: Czy pan Lem przeglada to forum???
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 23, 2004, 12:42:31 pm »
tak, pan Lem poniekąd będzie przeglądał to forum - za pośrednictwem swojego oddanego sekretarza ;-) ale nie oczekujcie od pisarza aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

SoLO_tHe_ChaOs

  • Gość
Re: Czy pan Lem przeglada to forum???
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2004, 01:29:51 am »
dziekuje za odpowiedz. W tych czasach trzeba dziekowac aby zostac zauwazonym :)

Terminus

  • Gość
Re: Czy pan Lem przeglada to forum???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 01, 2004, 03:12:00 am »
Cytuj
W tych czasach trzeba dziekowac aby zostac zauwazonym :)


Zdecydowanie warto dziękować. Ale czy warto zostać zauważonym ?

czajnikodaj

  • Gość
Re: Czy pan Lem przeglada to forum???
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 22, 2004, 01:21:28 am »
skoro nie wiadomo czy warto zostać zauważonym to po co w takim razie dziękować?

Terminus

  • Gość
Re: Czy pan Lem przeglada to forum???
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 23, 2004, 01:15:26 pm »
Dla swojej własnej satysfakcji.

Socrates

  • Gość
Re: Czy pan Lem przeglada to forum???
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2004, 05:00:47 am »
I mojej.  Lubie jak mi dziekuja.  Czuje sie zauwazony.

Socrates

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
"Czy pan Lem przeglada to forum???"
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 04, 2011, 02:21:52 am »
Bóg mi świadkiem, że nie chciałem zakładać nowego topic, tylko wpisać się na tym bardzo starym (o w.w. tytule/temacie trochę adekwatnym do treści planowanego wpisu), lecz wtedy dostałem ostrzeżenie: Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days. Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
Tak skorygowany, pragnę tutaj przeprosić Mistrza za swoje niektóre postępowanie względem Niego. Na swojej stronie pierwszoplanowo piszę tak:
...Warszawa, 30 stycznia 2011. Przeprosiny urodzinowe. W ciągu ostatnich trzech lat przeżyłem bardzo wiele i bardzo zmieniłem się jako człowiek. Streszczam sedno tej przemiany: PRZEDTEM uważałem, że od większości innych ludzi jestem ważniejszy sto razy, TERAZ zaś uważam, że jestem ważniejszy tylko trochę (a i to nie zawsze). Widzę dziś jasno, że przez większość swego dorosłego życia byłem egoistą i egocentrykiem. Bufonem, bucem i bubkiem. Czerwienię się ze wstydu na samo wspomnienie wielu swoich zachowań i wypowiedzi. Przeszłości nie zmienię, lecz w dniu swych LXIII urodzin mogę i chcę szczerze przeprosić wszystkich, którym te moje wady kiedykolwiek sprawiły przykrość. Przepraszam z głębi skruszonego serca i gruntownie przepranego sumienia. Bardzo przepraszam...   W nadziei, że Pan Lem faktycznie zagląda czasem na to forum, przepraszam Go bardzo specjalnie oraz kłaniam się Mu z głęboką wdzięcznością, głębokim respektem i głęboką pokorą : - )
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: "Czy pan Lem przeglada to forum???"
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 04, 2011, 10:35:14 am »
To można prosić, przy tej ekspiacji, żeby nie było już per pan? Przynajmniej względem mnie, bo nie wiem, czy komu innemu to przeszkadza - a mi tak. Wet za wet, rzecz jasna.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: "Czy pan Lem przeglada to forum???"
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 04, 2011, 12:40:02 pm »
Najlepsze życzenia z okazji urodzin.
Kurczę, już myślałem, że chodzi o urodziny Lema, i stropiony musiałem posiłkować się wikipedią. Swoją drogą zbliża się 27 Marca, może wybrałbym się na Salwator... od pogrzebu tam nie byłem. No nic.
Pozdrawiam.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: "Czy pan Lem przeglada to forum???"
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 04, 2011, 01:01:08 pm »
Ja też od pogrzebu nie byłem na tym cmentarzu
i też chętnie bym się spotkał i zaplanował całe przedsięwzięcie,
żeby nie było religijno-politycznej rzeźni na przykład, tylko żeby każdy
na głos recytował swoje ulubione fragmenty z dzieł Mistrza przy piwie/kawie,
wiem z doświadczenia (mam na koncie pierwszy bardzo udany wieczorek poetycki)
że potem bardzo miło się takie rzeczy wspomnia, więc cała rzecz gdyby nas się zebrało
kilkoro miałaby sens :)

Ech i jakkolwiek pierwszy post w tym wątku daje mi sporo do myślenia pod względem ego,
to jeżeli istnieje niebo do którego trafiają tylko ateiści (antyZakład Pascala), to myślę, że Lem
z szacunku do nas nie czyta nas.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2011, 01:08:26 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: "Czy pan Lem przeglada to forum???"
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 04, 2011, 01:36:53 pm »
Najlepsze życzenia z okazji urodzin.
Teraz ja muszę dokonać ekspiacji. Kajam się. Oczywiście przede wszystkim - wszystkiego najlepszego :) . A już najbardziej zdrówka.
Mam nadzieję, że się nie pomyliłem :) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
"Czy pan Lem przegląda to forum???"
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 04, 2011, 01:48:09 pm »
Po kolei:
@ Maziek. Niech Pan łaskawie wyjaśni, proszę, czy chodzi Panu o to, bym o panu Lemie nie pisał więcej per "pan", czy też abym do Pana nie zwracał się per "pan"?
@ Terminus i Draco Volantus (Kraniec i Latający Smok). Temat święta jest własnością CHMURY (http://forum.lem.pl/index.php?topic=839.0), sam się tam wypowiedziałem, i proponuję tam kontynuować tę ważną kwestię :-)
@ LS. Pan Lem, na moją pamięć i rozum, nie był ateistą, lecz racjonalistycznym agnostykiem. Ciekawą kwestię istnienia nieba dla tej kategorii wierzeń (ja też mieszkam w tej beczce) proponowałbym jednak kontynuować w wątku "Religijna rzeźba".
Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: "Czy pan Lem przegląda to forum???"
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 04, 2011, 02:33:52 pm »
abym do Pana nie zwracał się per "pan"?
Tak, to mi bardzo na salonach for nie pasuje. Jeśli sobie życzysz, aby zwracać się do Ciebie per pan, to uszanuję to, choć jako stary usenetowiec mam drgawki, kiedy tak do kogoś piszę, ponieważ jest to uważane za formę zgoła obraźliwą a kogoś kto tak pisze uważa się za 3xb wymienione w Twoim poście na czerwono. Być może nie wiesz o tym, a być może to ja mam nawyki z poprzedniej epoki ale co poradzę, że tak już jest.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).