Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 11:53:28 am »
Ktoś z tego magisterkę zrobi;)
A, jak A, tak!
Jakiś geniusz skrótu myślowego, podobny do tego który napisał, że "Noce i dnie" M. Dąbrowskiej pod wpływem zakupu w sklepie spożywczym drożdży "Niechcice" - lepsze od wiedeńskich.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niechcice

Ocean musi być Gospodarzem, bo to on dał Jaśkowi złoty róg. Jeno  Ocean jest bardziej wyrozumiały. Ba, gospodarz innoplanetarny, co zobowiązuje. Tam gdzie nie ma Polaków musi być większa tolerancja. Tak rzeczą wszelkie media i inne kabarety. Ale że nazywałby się Tetmajer?
A co z Państwem Młodym?;)
Państwo Młodzi, jak to na weselach (a co, nie bywałaś?) są okolicznością marginalną, pretekstową. Często przypadkową.
Natomiast ta wyspiańska miała straszliwego zeza, co ją wyróżnia. Jak to inny klasyk mówił - zezowała tak, że kiedy  płakała to łzy jej za uszy leciały. A płakała często bo ją buciki uciskały. To może dlatego nie rozumiała co mówi?
Ale masz rację... to grubsza sprawa, trzeba by wniknąć w niuanse.
2
Forum po polsku / Odp: Superadministrator
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 02:47:20 am »
No, to sobie podyskutowaliśmy, spokojnie i rzeczowo, na argumenty.

Ano taki tu styl administrowania. Tuż po założeniu niniejszego wątku napisałem do jego "bohaterów" co następuje (tonem może nieco konfrontacyjnym, ale w szczerej intencji, wyciągając - de facto - rękę do zgody):

By była jasność jestem o was jak najgorszego zdania jako o ludziach, ale piszę do was, bo mamy 3 mies. na wypracowanie konsensusu, w interesie Forum. Rozmawiałem bowiem ze skrzatem i powiedział wprost, że bliscy byli z T.L. decyzji o jego likwidacji, jako generującego więcej kosztów i stresów niż zysków. Wiem stąd, że wszczynając jeszcze jedną awanturę czy dwie Forum bym tym zniszczył. Rozważałem przez chwilę ten wariant, nie bez złej radości, ale nie chcę tego. Ze względu na Lema, nie na was. Nie mamy innego wyjścia niż dogadać się i wymyślić jakiś forumowy kompromis uwzględniający interesy "zamordystów" i "anarchistów. Jakiś złoty środek.

Jedna z w/w osób nie odpisała wcale, druga odpisała coś tam (jak chce, niech się sama pochwali co), na co odpisałem co następuje:

Słuchaj maziasty de Chełm, zamiast potwierdzać tu stereotyp chełmskiego mędrca i epatować "moralnym oburzeniem" do którego masz zero podstaw (o czym za chwilę), schowaj gdzieś moją figurkę ulepioną z insynuacji i podejrzeń, bo ci widok przesłania, i posłuchaj co mam do powiedzenia. Wtedy jest szansa, że zrozumiesz.
Po pierwsze: nie jest tak, że nie dawałem ci sygnałów, że dobrze byłoby aktywności Remuszki nadać jakieś ramy, poszukaj w starych PM-ach. Zbywałeś to. Protesty Cetariana, słowa Terminusa, że to troll itd. też olałeś, więc nie udawaj teraz wcielenia dobrej woli skoro zdolność/chęć kompromisu wykazywałeś zerową (bo kolegów sam sobie wybierasz, jak twierdziłeś). Admin powinien widzieć szerszy obraz, nie - swoich kumpli wyłącznie. I dlatego na tobie i tylko na tobie spoczywa teraz obowiązek narzucenia Remuszce ram akceptowalnych dla otoczenia. To ty go rozpuściłeś, POWODUJĄC TYM SAMYM, ŻE WARTOŚCIOWSI OD NIEGO DYSKUTANCI POUCIEKALI (nie jest to gołosłowna teza, mogę podać listę nicków), więc teraz za niego odpowiadasz.
(Nawiasem: napisałeś, że jak się komu twoje sążniste pogaduchy z S.R. nie podobają, to zgłaszać do moderacji, bo to moderatorska sprawa. Sprawdziłem, zareagowałem jako moderator, mówiąc byś trolla nie karmił. Zamiast to uszanować zareagowałeś w wiadomym, najgorszym z możliwych, stylu, wciągając w sprawę jeszcze olkę. Tyle w temacie twojej etyki.)
Po drugie: nie jestem dwulicowy, tylko byłem ustępliwy pamiętając o swoim niechlubnym początku na Lem.pl, aż szala goryczy się przelała. I przyjmij to do wiadomości zamiast snuć swoje rojenia.
Po trzecie: o tym kim Remuszko jest, i w którym kierunku skręcił poczytałem na dobre jak mnie wkurzył, bo nie interesował mnie aż tak. Stąd kurs mi się zaostrzył /.../. Jeśli masz te same informacje o nim, i mimo to się z nim kumplujesz, to /.../ trudno byś autorytet moralny dla mnie stanowił. (Rozumiem przy tym, że T.L. i skrzat nie chcą Remuszki banować, bo coś tam pożytecznego, ich zdaniem, wokół Lema robi. Taki pakt z diabłem. Ich małpy, ich cyrk. Ale ty podstaw do takich paktów nie masz. Więc przemyśl jeszcze raz kogo publicznie wspierasz, z kim sobie z dziobków jesz. Prywatnie chlej z nim i do świtu, pisz i milion maili, nic mi do tego.)
Po czwarte: jak dla mnie jedyny dopuszczalny kompromis jest taki, że S.R. na forum zostaje, ja wracam za 3 mies., ale... Remuszko przestaje być forumową świętą krową, i sam go tego statusu pozbawiasz (po to by nikogo już ani on, ani twoje sążniste z nim pogaduchy, z Lem.pl nie wypłoszyły). Jak nie potrafisz, bo przyjaźń - i urojenie własnej niewinności w sprawie - obraz mąci - zdegraduj sam siebie do Globalnego i wyznacz na admina kogoś, kto będzie potrafił - np. Lucę czy Terma (o ile wyrażą taką ochotę).

Przemyśl to na chłodno.

Na tym - można rzec - utknęło. Tyle tu z drugiej strony dobrej woli i chęci kompromisu. Ale przynajmniej rozumiem teraz dlaczego pewne osoby są remuszkolubne, podobieństwa psychologiczne łączą.

ps. Gdybym był naiwny sądziłbym, że powtarzając swoje słowa publicznie coś wskóram. Nie jestem - vide poprzedni akapit.
3
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:48:03 am »
Bój się Nicości Hoko - toż to zespół kardiochirurgów - na przerwie... nawet nie zdążyli się przebrać po operacji ::)
Olka!!!, żeszsz skojarzenie ...tfu tfu tfu...akurat mam "rocznicę"...koncertu Neila Younga w Berlinie.  ;D
Coś nie pasuje?;)
Ale jak Melody...to zaraz mi wychodzi Beth...wydała koncertowe CD:
https://www.youtube.com/watch?v=QvRYuvC49b8
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:38:36 am »
Nie pamiętam czy taka (dyskusyjna;) teza była już gdzieś tutaj prezentowana, ale w Magazynie "Książki" z lipca 2018 przeczytałam artykuł p.Orlińskiego pt." Bój się nowoczesnych gadżetów" - o Stefanie Grabińskim. Nic dziwnego, że przy okazji pojawia się Lem. Natomiast dziwniejsze, że pojawia się w takim fragmencie:

Pozornie między utworami naszych wielkich a fantastyką nie ma ciągłości. A jednak struktura fabularna "Wesela" Wyspiańskiego i "Solaris" Lema jest zdumiewająco podobna. Dwór w Bronowicach i stacja kosmiczna na planecie Solaris okazują się miejscem, w którym bohaterowie spotykają materializację ich najskrytszych fantazji, lęków i traumatycznych wspomnień.

Czy rzeczywiście zasadne jest porównywanie tych dwóch utworów? Czy zjawy, widma, twory - wystarczą? Czy pod taką tezę da się podciągnąć każdą historię, w której występuje jakiś byt związany z traumatycznymi przejściami bohatera?
Teraz dopiero zobaczyłem... dobre dobre  :D
Nasunęły się takie pytania - kto jest głównym bohaterem Wesela?
Co jest odpowiednikiem chochoła w Solaris?
Oraz parę innych.
Na szybko, Kelvin to Jaśko - cham. Harey to złoty róg - jak nic. Wtedy Gospodarz to Ocean - na razie pasuje.
Ale tu wyobraźnia mi się kończy.  :-[
Może i dobrze, bo jeszcze wyjdzie, że Rachela była grubą Murzynką.
Tja...Solaris to niewątpliwie Gospodarz:
- Gospodarz jest postacią kluczową dla całej historii.
- Gospodarz jest naturalnym ogniwem łączącym
- Wraz z rozwojem wypadków ocena postawy Gospodarza przechodzi z pozytywnej w negatywną. To właśnie w jego ręce Wyspiański oddał losy całego narodu

...a Lem całej stacji...ale...róg??? no wiesz:)))
A co z Państwem Młodym?;)
- Często zdarza się, że Panna Młoda w ogóle nie rozumie, co się mówi.
- Jednak niewątpliwie kocha męża i kompletnie nie zdaje sobie sprawy z przepaści, jaka ich dzieli.
Tylko Pan Młody się wyłamuje...jak to pan ::)
Reszta zjaw to te fantastyczne osoby dramatu...

A kto ściągnął Krisa na Solaris? Chochoł jakiś...to jednak trudniejsza sprawa od Szpitala i Czarodziejskiej...::)
No tak...i pozostaje problem grubej afromery...kim ona na weselu? Druhną?;)

Ktoś z tego magisterkę zrobi;)
5
Forum po polsku / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:03:08 am »
Tak na marginesie...przeglądałam stare numery Świata Nauki...trafiłam na zagadkę o ciągach...tym tropem mnie poniosło na blog pana Marka Penszko (któren te zagadki wświatowe zadaje) i znalazłam taką notkę:
https://penszko.blog.polityka.pl/2010/01/03/szczypta-nieskonczonosci/
Cóż... nikt mnie nie popiera... :'( :)
Wszyscy autorytety - Galileusz, Spinoza, maziek, Cantor, olka, prof. Stewart, Penszko - jednomyślnie są przeciwko mojej tezie :)
;D ;D
Łoszsz...grunt to wylądować  dobrym towarzystwie;))
Trzeba dopisać jeszcze: Harakiri - też się nie zgadzał;)
A jednak, e pur si muove ;) :)
Ale czy w nieskończoność?;)
6
Forum po polsku / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Lipiec 21, 2018, 11:18:18 pm »
Tak na marginesie...przeglądałam stare numery Świata Nauki...trafiłam na zagadkę o ciągach...tym tropem mnie poniosło na blog pana Marka Penszko (któren te zagadki wświatowe zadaje) i znalazłam taką notkę:
https://penszko.blog.polityka.pl/2010/01/03/szczypta-nieskonczonosci/
Cóż... nikt mnie nie popiera... :'( :)
Wszyscy autorytety - Galileusz, Spinoza, maziek, Cantor, olka, prof. Stewart, Penszko - jednomyślnie są przeciwko mojej tezie :)
Nie pozostaje mi nic innego, jak poddać się...

A jednak, e pur si muove ;) :)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Lipiec 21, 2018, 09:27:34 pm »
Piętnaście razy tu pisałem, że dwa niezależne autorytety - pan Lem i pan Kiszczak - powiedzieli mi TO SAMO: uzasadnić da się wszystko, tylko trzeba się przyłożyć...

R.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Lipiec 21, 2018, 08:37:38 pm »
Moim zdaniem to jest przykład na to, że inteligentny człowiek wszystko do wszystkiego dopasuje jak mu pozwolić ;) ...
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Lipiec 21, 2018, 07:10:19 pm »
Nie pamiętam czy taka (dyskusyjna;) teza była już gdzieś tutaj prezentowana, ale w Magazynie "Książki" z lipca 2018 przeczytałam artykuł p.Orlińskiego pt." Bój się nowoczesnych gadżetów" - o Stefanie Grabińskim. Nic dziwnego, że przy okazji pojawia się Lem. Natomiast dziwniejsze, że pojawia się w takim fragmencie:

Pozornie między utworami naszych wielkich a fantastyką nie ma ciągłości. A jednak struktura fabularna "Wesela" Wyspiańskiego i "Solaris" Lema jest zdumiewająco podobna. Dwór w Bronowicach i stacja kosmiczna na planecie Solaris okazują się miejscem, w którym bohaterowie spotykają materializację ich najskrytszych fantazji, lęków i traumatycznych wspomnień.

Czy rzeczywiście zasadne jest porównywanie tych dwóch utworów? Czy zjawy, widma, twory - wystarczą? Czy pod taką tezę da się podciągnąć każdą historię, w której występuje jakiś byt związany z traumatycznymi przejściami bohatera?
Teraz dopiero zobaczyłem... dobre dobre  :D
Nasunęły się takie pytania - kto jest głównym bohaterem Wesela?
Co jest odpowiednikiem chochoła w Solaris?
Oraz parę innych.
Na szybko, Kelvin to Jaśko - cham. Harey to złoty róg - jak nic. Wtedy Gospodarz to Ocean - na razie pasuje.
Ale tu wyobraźnia mi się kończy.  :-[
Może i dobrze, bo jeszcze wyjdzie, że Rachela była grubą Murzynką.
10
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Lipiec 21, 2018, 02:51:12 pm »
A więc nareszcie rozpoczyna się narodowa debata nad kształtem/organizacją naszej (umęczonej; kwitnącej; niepotrzebne skreślić) Ojczyzny. Sądząc po opiniach P.T. Rodaków, inicjator referendum jest wybitnie łaciaty, skoro jedni wieszają na nim zdechłe azory, drudzy zaś wynoszą go pod niebiosa, ale tego tematu nie rozwijam, bo innego prezydenta nie mamy i zapewne do roku 2020 mieć nie będziemy. Kropka.
Podobnie z zapowiedzianym referendum. Na mój nos, jest raczej pewne, że się odbędzie, a jeśli tak, to zostaną w nim zadane pytania poniższe, nie inne. Sam proponowałem inne (lepiej sformułowane, celniejsze i ważniejsze, ma się rozumieć), no ale pan prezydent wybrał swoje dziesięć. Druga kropka.
Zainteresowanych szczegółami odsyłam na prezydencką stronę, gdzie właśnie opublikowano złożony wczoraj w Senacie bardzo ciekawy projekt referendalnego postanowienia:
http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/userfiles3/files/2018_referendum/projekt_postanowienia.pdf
Sam wezmę udział w tym wielkim społecznym sondażu, i z wiarą wieszczę fiasko jego już proponowanego bojkotu. Oto jak odpowiem:

1. Czy jest pani/pan za uchwaleniem nowej konstytucji, czy za uchwaleniem zmian w obowiązującej konstytucji z 2 kwietnia 1997 r., czy też za pozostawieniem konstytucji bez zmian?
Jestem za całkiem nową.

2. Czy jest pani/pan za unormowaniem w konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego na wniosek co najmniej miliona obywateli oraz za tym, by wynik takiego referendum był wiążący, gdy weźmie w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych do głosowania?
Trzy razy tak. To jest mój oryginalny prywatny własny pomysł (nikt przede mną go nie ogłosił), publikowany i pielęgnowany od kilkunastu lat, a twarda faktograficzno-polityczna opowieść o losach tego pomysłu (z Kaczorem Starszym, cenzurą, sądem i odszkodowaniem w tle) brzmi wprost sensacyjnie; może kiedyś ją przedstawię na Forum.

3. Czy jest pani/pan za systemem prezydenckim, tzn. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji wybieranego przez naród prezydenta; czy za systemem gabinetowym, tj. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji Rady Ministrów i jej Prezesa oraz wyborem prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe; trzeci wariant: czy jest pani/pan za utrzymaniem obecnego modelu władzy wykonawczej?
Nie mam pojęcia. Zamierzam nie odpowiadać na to pytanie

4. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem wyborów posłów na Sejm RP w jednomandatowych okręgach wyborczych, wielomandatowych okręgach wyborczych, czy przy połączeniu obu tych metod?
Żebym miał tyle tysięcy złotych, ile wydrukowanych słów za JOW-ami napisałem w swoim życiu, byłbym multimilionerem.

5. Czy jest Pan/Pani za podkreśleniem w Konstytucji RP znaczenia chrześcijańskich źródeł państwowości polskiej oraz kultury i tożsamości Narodu Polskiego?
Jestem przeciw.

6. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem członkostwa Polski w Unii Europejskiej i NATO z poszanowaniem zasad suwerenności państwa oraz nadrzędności Konstytucji RP jako nadrzędnego aktu prawnego?
Jestem za - ale pod przymusem, bo nie mogę wybrać. To jest źle skonstruowane pytanie, bo to są socjometrycznie TRZY ODRĘBNE pytania. Trzy w jednym...
Ale chętnie poznałbym dzisiejszą odpowiedź Rodaków w reprezentatywnej wiarygodnej ankiecie (sondażownie boją się spytać), czy chcemy, aby Polska należała do Unii (skoro od akcesji minęło 14 lat), oraz do NATO (skoro od akcesji minęło lat 19). Notabene, mam wrażenie, że już po NATO (początek końca).

7. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
Jestem przeciw wpisywaniu tego do Konstytucji.

8. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem ochrony rodziny, macierzyństwa i ojcostwa, nienaruszalności praw nabytych rodziny (takich jak świadczenia z programu 500+) oraz uprawnień do szczególnej opieki zdrowotnej kobiet ciężarnych, dzieci, osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku?
Skoro nie mogę wybrać z tak obszernej listy, to jestem przeciw. Ale byłbym za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnej opieki dla osób niepełnosprawnych i zniedołężniałych.

9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnej ochrony: pracy jako fundamentu gospodarki rynkowej oraz prawa do emerytury, nabywanego w ustawowo określonym wieku (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn)?
Nie, nie i jeszcze raz nie. Jestem przeciw.

10. Czy jest Pani/Pan za uregulowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?
Tak.

Serdecznie zapraszam do dyskusji :-) Ze swej strony – c.d.n....

R.

pjes: w ciągu ostatnich 24 godzin na moje podwórko zajrzało 161 internautów. Stan na 21.07.18, 13:50 - 46 636
Strony: [1] 2 3 ... 10