Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923005 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2715 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:25:56 pm »

Ale jaka jest różnica pomiędzy kłamstwem, a tym że się wersje różnią, bo zupełnie tego nie chwytam?
Kłamstwo musi być intencjonalne. W przeciwnym wypadku jest to niedoinformowanie.
Z tym, że z przedstawionych przez Ciebie wypowiedzi nie wynika, żeby ktokolwiek musiał kłamać. Decyzja została podjęta przez ośrodek A i zakomunikowana ośrodkowi B, który ją przyjął. Ośrodek B decyzji nie podejmował, ani jej nie konsultował, tylko przyjął do wiadomości. Może ośrodek B uważał, że decyzja jest zła lub pochopna, ale wolał zamknąć gębę i przyklepać. Ale odpowiedzialności brać nie chce. Ot i wszystko. Nie wiem, czy jest odrębny przepis, kto decyduje o pochówku prezydenta - w przypadku szarych obywateli ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych jasno precyzuje kto kiedy i w jakiej kolejności decyduje o pochówku. Jeśli prezydent nie jest wyjątkiem to pierwszeństwo ma rodzina (chyba, żeby zmarł na chorobę zakaźną) i nikomu nic do tego (formalnie). A właścicielem katedry na Wawelu jest (zapewne) Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce, więc też nikomu nic do tego (formalnie).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2716 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:30:32 pm »
                            Dziwne to oświadczenie Państwa Wajdów.
         Jako ludzie rozumni wiedzą, że kardynał decyzji nie zmieni, zwłaszcza po ich liście. Ich oświadczenie, wbrew zawartej w nim obawie o wzrost napięcia, właśnie do tego się przyczynia.
 Trochę to faryzejskie.
A mimowolny sukces L.K., jakim jest zwrócenie oczu świata na Polskę (choćby na 5 minut), łatwo można przekształcić w pośmiewisko.
Tego nam brakowało, żeby na oczach kamer, przed pogrzebem, zaczęły się jakieś burdy.
Już widzę te komentarze światowych stacji -  "Ech, ci Polacy...awanturują się nawet nad trumną".

A Wawel duży, starczy miejsca także dla wybitnych reżyserów.
        
Tymczasem "Katyń", którego wcześniej świat nie chciał  oglądać, sprzedaje się jak świeże bułeczki. Ciekawe dlaczego, czyżby z powodu sławy reżysera?
          Więc jeszcze raz zadumam się nad motywami pana Wajdy, z lekką obawą, że otrzymanie złotego klocka, przy którym rzeźby PeKiNu to arcydzieła, przyćmiło mu ostrość spojrzenia. I oby tylko to.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2010, 11:32:41 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2717 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:31:25 pm »
Za "wysoce niestosowne" to ja uważam wszelkie sugestie, jakoby to brat zmarłego rozpoczął właśnie kampanię wyborczą. Idąc tym tokiem myślenia, politycy byliby politykami najlepszymi wtedy właśnie, gdyby nigdy w żadnym wypadku nie okazywali uczuć - to może niech każda partia zbuduje automat - kandydata? Wtedy nie będziemy się zastanawiać, czy czarny krawat pana X to osobisty wyraz współczucia, czy tylko wizerunkowa sztuczka :o

Spór jest dla mnie zupełnie bezzasadny - czynników wpływających na taką, a nie inną decyzję może być naprawdę wiele - nic mi do tego, być może w czasie późniejszym autor decyzji zreflektuje się, że (być może) podjęta została zbyt szybko. Być może są to zwyczajnie emocje, co w wypadku podjęcia decyzji przez bliskich zmarłego zdaje mi się całkowicie naturalne. Ja zaakceptuję każdą decyzję.


ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2718 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:34:24 pm »
Na każdym forum musi pojawić się odpowiedź "zgadzam sie"  ;)

Zgadzam się.

Z Maźkiem się zgadzam, że ani z zasług, ani z urodzenia, ani ze stanowiska (w końcu prezydent, to taki urzędnik, tyle że wybierany i bardzo ważny, a nie król) pan LK nie powinien na Wawelu leżeć.

I z Olą się zgadzam, że skoro decyzja podjęta jest, różne inne prezydenty przyjadą, to wstyd teraz się kłócić... I to nawet nie przed światem (choć to też) ten wstyd, ale przed rodziną i tymi, którzy naprawdę przyjdą na ten pogrzeb żegnać człowieka... a w sumie dwoje ludzi... No, nie wypada im się przed kondukt z demonstracją wpieprz....

I zgadzam się z Ceterianem że to była decyzja polityczna, że ktoś (i tu z dużym prawdopodobieństwem był to brat) postanowił wykorzystać okazję... W moim odczuciu większość masy wyborczej nie rozumuje tak: hmm, Piłsudski na Wawelu, a żołnierzy rosyjskich podstępnie mordował... to może to był błąd... Większość nie ma pojęcia o tej "karcie" w życiu Piłsudskiego i myśli tak: pochowali go na Wawelu, znaczy - zasłużony. Koniec myślenia.

Przypuszczam, że liczono na to, że tu zadziała podobny mechanizm. I pewnie zadziała. Jedyna (moja) nadzieja w tym, że za te 2 miesiące opar żałobnych pień opadnie, wróci pamięć wydarzeń, a mit jej nie zdąży zastąpić. I wyborów nie wygra ktoś z PiS


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2719 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:37:17 pm »
Zawsze, jak się kobieta ze mną zgadza, to mi się wszystkie czerwone lampki zapalają ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2720 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:43:50 pm »
Nie wiem kto w sprawie mataczy (czy tam robi uniki i umywa ręce) Komorowski, Dziwisz czy PiS i rodzina Kaczyńskich. Może nawet wszystkie trzy strony (mogły się np. zagalopować, a teraz niezbyt im wypada się wycofać). Mimo to cieszę się, bo oto skończyła się zbiorowa histeria, a zaczęło zwykłę polityczne bagno (póki co bagienko). Można chyba zacząć (o ile nie mieszka się w Krakowie) ponownie żyć normalnie.

Szkoda tylko, że nie zaczekano chociaż do ostatniego pogrzebu ostatniej z ofiar.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2721 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:51:41 pm »
Można chyba zacząć (o ile nie mieszka się w Krakowie) ponownie żyć normalnie.
Uhm...w Krakowie podobno noclegi "ida" kilkaset procent drozej niz normalnie...
Cetarian (jak to sie zdrabnia?;)) nie sugeruje by laczyc sie w jakis frontach...naprawde:)Niczego nie sugeruje...tylko nie chce ogladac takich zdjec jak trzecie w szeregu w tej lince:
http://www.tvn24.pl/-1,1652220,0,1,pokloceni-o-pogrzeb,wiadomosc.html
Na dole sa zdjecia i 3/8...a jakaz to impreza?Ech...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2722 dnia: Kwietnia 14, 2010, 11:58:50 pm »
w życiu mi tak wstyd nie było, że urodziłem się w tym mieście i mieszkam w nim :(
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2723 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:05:17 am »
w życiu mi tak wstyd nie było, że urodziłem się w tym mieście i mieszkam w nim :(
Ale co jest powodem, że chcą chować, czy że nie chcą chować?
Cetarian (jak to sie zdrabnia?;))
Och, Cesiu, Cetku, Cetusiu, Cetarku, Cetarianku, Cetariuńku, Cetarianieńku, Cetarianieczku, Cetarianiuszku, Cetarianiuniu...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2724 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:13:25 am »
Cytuj
Cesiu, Cetku, Cetusiu, Cetarku, Cetarianku, Cetariuńku, Cetarianieńku, Cetarianieczku, Cetarianiuszku, Cetarianiuniu...
Bylle nie Cmentarian.
Te, Maziek, coś taki wesół?
Gdzie jeszcze nie offtompnelim?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2725 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:23:45 am »
Piłeś nie jedź... a ten, nie jechałem, więc... ;) .

Dawaj serią! Spamujemy i nas wykluczą  ;D .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2726 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:36:15 am »
Chceta offtopa? Skoro jest już normalnie, to może być nienormalnie? ;D To mata - Nostradamusa:
http://power-news.czwartawladza.edu.pl/pl/naszymi-oczami/177-i-wtem-wielki-ptak-metalowy-upadnie-


(Ciekawe w której centurii przewidział twórczość Lema...)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 12:38:44 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2727 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:40:08 am »
Wlasnie sobie pomyslalam...ze tu powinien byc jakis kanał(ze tak zgrabnie nawiaze do Wajdy;)) odprowadzajacy nadmiar zgromadzonej energii...czyli czat na ktorym niekoniecznie wszystko sie by utrwalalo...a pan Stanislaw chcial sie "znecac" nad Putinem...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2728 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:50:20 am »
Jestem robakiem [łzy][kuli_się]jestem ROBAKIEM!!![/kuli_się_jeszcze_bardziej][/mooorze łez]

[Achtung!]Jedzie ubijacz[jeszcze_bardziej_Achtung!!!]
Jestem robAAAAAAA....
[nieważne_już]ubijacz odjechał[całkiem_nieważne_już_teraz].

Reducenci przystępują do pracy.

Goodnight, sleep tight.
Dream sweet dream for me...
Dream sweet dreams for You....
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2729 dnia: Kwietnia 15, 2010, 03:40:43 am »
Przykro rzec, ale pan Cetarian nie ma żadnych argumentów na poparcie swych tez.
Może i one są wewętrznie spójne z jego wizją świata, ale nie są ani racjonalne, ani uczciwe (jako czysta żywa brzydka nieprawda).
Publiczne stawianie fałszywych krzywdzących zarzutów nazywa się w polszczyźnie insynuacją.
Insynuacja anonimowa pod adresem kogoś wymienianego z nazwiska jest moralnie dubeltowo naganna.
Pan Cetarian insynuuje mianowicie, że Jarosław Kaczyński poprosił kardynała Dziwisza o pochowanie brata na Wawelu. Na tę okoliczność nie przedstawia jednakowoż żadnego dowodu - prócz swej niezłomnej wiary, że właśnie tak było.
Ja natomiast, a wraz ze mną kilka milionów dorosłych obywateli, widziałem i słyszałem wczoraj w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP prezydenckiego ministra Dudę, który wyraziście, stanowczo i dwukrotnie oświadczył, że Jarosław Kaczyński nie chciał pochować brata na Wawelu, tylko na Powązkach.
Ja mam przynajmniej bardzo mocną przesłankę, a pan Cetarian nie ma nic.
Dobrze byłoby, aby w tej sytuacji pan Cetarian, jako człek ceniący sobie odpowiedzialność i konsekwencję, wyjawił nam rzeczowe źródła swej wiedzy o rzekomych proszalnych działaniach Kaczora Starszego - albo odszczekał i przeprosił.
Stanisław Remuszko
+22 641-7190, 0-504 830-131, remuszko@neostrada.pl
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )