Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595488 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #945 dnia: Stycznia 23, 2017, 09:12:51 pm »
Zdjęcie z inauguracji Trumpa podpisane w oryginale "publiczność osłania się przed deszczem przed Kapitolem". Moim zdaniem powinno być podpisane "radziecki szpieg na inauguracji Trumpa" ;) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #946 dnia: Stycznia 23, 2017, 09:19:55 pm »
Ninoczka jak nic  8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #947 dnia: Stycznia 27, 2017, 09:33:45 am »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2017, 09:36:18 am wysłana przez Hokopoko »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #948 dnia: Stycznia 27, 2017, 01:14:45 pm »
Ja nie jestem ten Q, ja jestem inkszy Q. Nie wie, a się wypowiada ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #949 dnia: Stycznia 29, 2017, 01:10:18 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #950 dnia: Stycznia 29, 2017, 02:17:20 pm »
Haha, świetne :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #951 dnia: Lutego 13, 2017, 09:46:33 am »
W temacie ekranizacji (choćby "Solaris" przez Soderbergha):

 ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #952 dnia: Lutego 19, 2017, 10:13:29 pm »
Ze streszczenia nowej powieści starwarsowej:

"Fabuła książki w pewnym momencie zabiera czytelnika na Naboo, czyli rodzinną planetę Jar Jar Binksa. Tam też uchodźca imieniem Mapo wpada na Gunganina zabawiającego dzieciaki na ulicy. Dwa razy dziennie występuje on przy fontannie, gdzie pracuje jako klaun odciągający sieroty od ich własnego smutku. Jednak wszyscy dorośli go unikają. Gunganin przedstawia się, jako Jar Jar, który pomimo wygłupów sam ukrywa wielki smutek. Przyznaje w rozmowie z Mapo, że popełnił błędy, przez które jest wyrzutkiem społeczeństwa. Mieszkańcy Naboo są przekonani, że Jar Jar Binks pomógł w stworzeniu Imperium. Nienawidzą go ludzie oraz jego pobratymcy. By przetrwać i jakoś zarobić na życie, został ulicznym klaunem."
https://naekranie.pl/aktualnosci/oficjalny-los-jar-jar-binksa-ujawniony-co-sie-z-nim-dzieje-po-powrocie-jedi-1674969

Można rzec: koniec godny każdego niekompetentnego parlamentarzysty 8)

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #953 dnia: Marca 24, 2017, 01:00:32 pm »
Niech skonam. Tłumaczenie, dlaczego nie zniesiono akcyzy na importowane samochody "Cymański dodał też, że duży import starych samochodów daje zatrudnienie w licznych serwisach samochodowych". Myśl jest dobra - aby zwiększyć to zatrudnienie może zakazać importu bezwypadkowych?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #954 dnia: Marca 31, 2017, 08:48:47 pm »
Internet. Cały :) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #955 dnia: Marca 31, 2017, 10:42:41 pm »
Miałem wtedy 25 lat. Boże, jak TO uczy pokory...
Dobranoc.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #956 dnia: Marca 31, 2017, 10:51:58 pm »
To były czasy. Zaraz człowiek ten klimat czuje (przecież wonczas jeszcze dzieła Mistrza powstawały; '73? wyszła wtedy "Wielkość urojona"). Papier pożółkły na myśl przywodzi papiery na stole mapowym leżące, w pokoju gwiazdowym "Niezwyciężonego" (zawsze je sobie wizualizowałem w tym odcieniu)...

A mnie ostatnio rozbawiło coś takiego, głupie jak but (z tych durnot, co klnę, że ich sam wrzucam za dużo), ale jak Lem parę razy w "Przekroju" wspominał, że superbohaterów oglądał (choć szydził z nich strasznie), to może mi się za to skrajny kwadrant gwiazdozbioru na łeb nie zawali?
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2017, 10:54:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #957 dnia: Kwietnia 09, 2017, 10:23:55 am »
Znaczy jeszcze mogę, ale rozbawiło, że nie mogę  :)
Onet -> kobieta -> dziecko -> starsze dziecko -> uczeń -> dyktanda...Lem.
Dobrej zabawy  8)
http://kobieta.onet.pl/dziecko/starsze-dziecko/uczen/dyktanda-stanislawa-lema-sprawdz-swoja-ortografie-quiz/3jq86ys
Remtambył? Z palmą? 
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #958 dnia: Kwietnia 09, 2017, 11:22:14 am »
Nie miałem żadnych wątpliwości, z wyjątkiem jakichś "tęchlin" (co to jest?), które wskazałem na czuja.
14/14
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #959 dnia: Kwietnia 09, 2017, 11:42:47 am »
Remtambył? Z palmą?

Ty nie pytaj o takie rzeczy, bo z ciekawości rzuciłem okiem do komentarzy, by se na to pytanie odpowiedzieć, a tam jak nie Żydzi, to PiS... ::) Ot, do czego Lem statystycznych inspiruje 8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki