Autor Wątek: Pożegnania  (Przeczytany 137446 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 14, 2018, 05:07:17 pm »
Linkowałem już (w wątku, z którym niniejszym scalam). To była ta wiadomość, o której napomykałaś, ale nie chciałeś mówić?

ps. Dorzucam jeszcze jeden link. Przypomnijmy sobie dorobek Zmarłego w krótkim streszczeniu:
https://www.space.com/15923-stephen-hawking.html
Edit: i jeszcze coś, bo był to człowiek o wielu obliczach:
http://aszdziennik.pl/122723,stephen-hawking-nie-zyje
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2018, 05:27:35 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 14, 2018, 10:30:00 pm »
Zmarł w dniu urodzin Einsteina i Galileusza, który zarazem jest dniem liczby Pi. Ten to wiedzial, jak się ustawić...

Żarty na bok, "Krótką historią wszechświata" byłem zachwycony, a teraz czekam, aż The Big Bang Theory nakręcą jeden pozaplanowy odcinek ku czci zmarłego.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 15, 2018, 07:39:09 pm »
A propos ku czci... Jeszcze taki drobiazg:
https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/gracze-eve-online-w-niecodzienny-sposob-uczcili-pamiec-zmarlego-stephena-hawkinga

Rozświetlili dla Hawkinga wszechświat. Na tym etapie fikcyjny, ale kto wie jakie formy hołdów przyniesie przyszłość ;). (Tak, Lem się kojarzy, raczej wczesny - "Obłok..." i urodziny ojca protagonisty - niż późny, choć rozmach - poniekąd - godzien "Cyberiady". No i gierczane światy Dukaja od "Irrehaare" wzwyż.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 15, 2018, 08:13:48 pm »
[...] Na tym etapie fikcyjny[...]

A nasz to niby skąd wiadomo, że prawdziwy? Też możemy być fikcyjni ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 15, 2018, 09:16:44 pm »
A czy ja się upieram, że prawdziwy? Nie będę się z bankierami kłócić ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 16, 2018, 06:15:45 pm »
Linkowałem już (w wątku, z którym niniejszym scalam). To była ta wiadomość, o której napomykałaś, ale nie chciałeś mówić?

ps. Dorzucam jeszcze jeden link. Przypomnijmy sobie dorobek Zmarłego w krótkim streszczeniu:
https://www.space.com/15923-stephen-hawking.html
Edit: i jeszcze coś, bo był to człowiek o wielu obliczach:
http://aszdziennik.pl/122723,stephen-hawking-nie-zyje
Tak, to byla ta wiadomość. Miedzy świętami a nowym rokiem trafil do szpitala, gwaltowne pogorszenie, potem polepszenie, ale niznaczne, do domu i potem juz gasl...
Poproszono mnie zebym niosl trumne w czasie pogrzebu. Waham sie, bo nie lubie takich imprez, telewizje beda, ale z drugiej strony glupio odmowic, a i osoba zasluzona wiec wypadalo by.
Podziele sie z Wami moimi obserwacjami okolohawkingowymi. Otoz mamy w collegu ksiegi do skladania kondolencji do ktorych kazdy moze sie wpisać. No i wpisuja sie... Niektorzy faktycznie go znali, niektorzy byli zainspirowani, kilku nawet sie poplakalo przy okazji... Ale wiekszosc to przypadkowi ludzie, ktorzy traktuja to jako okazje do autopromocji. Robia wpis, a potem robia sobie selfie. Niektorzy przychodza z dodatkowym przydupasem z aparatem albo kamera i pozuja w czasie wpisywania  >:(  Stoi kolejka, zwlaszcza w kaplicy jest to zalosne i denerwujace, kazda jedna menda ma nos w telefonie, piszac na jakims pejsbuku, albo innym twitterze, ze wlasnie jest tu i tu, i to i to robi, a potem bach!, sweet focie.  Od drugiego dnia zaczalem tez robic zdjecia, ale im, liczac na to ze ich zdenerwuje, ale gdzie tam! Jak po kaczce. Pojawilo sie tez sporo oficjeli, oczywiscie wiadomo po co, ale dopiero patrzac na to wszystko od kuchni, czlowiek dostrzega ta cala hipokryzje i odczuwa ja.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 16, 2018, 07:32:46 pm »
Ja bym się zgodził (nieść) - a nuż jakoś spłynęłaby na mnie krztyna jego rozumu? Może trochę promieniuje? Ale to przyjacielu - jakie masz chody, że proszą Cię, żebyś Hawkinga ponosił?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 16, 2018, 07:33:48 pm »
Tak, to byla ta wiadomość. Miedzy świętami a nowym rokiem trafil do szpitala, gwaltowne pogorszenie, potem polepszenie, ale niznaczne, do domu i potem juz gasl...

Czyli gdy występował u deGrasse Tysona (czego pokłosiem wiesiol się nam ekscytował), miał świadomość co się z nim dzieje?

To by kazało oglądać ów odcinek "StarTalk" jako jego - swego rodzaju - testament:


Poproszono mnie zebym niosl trumne w czasie pogrzebu.

Wielki zaszczyt Cię spotkał. Może drugi-trzeci raz w życiu odczułem zazdrość (mam nadzieję, że nie uznasz mnie na tej podstawie za duchowego kuzyna tych od zdjęciowo-pogrzebowego lansu).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 16, 2018, 08:47:03 pm »
Poproszono mnie zebym niosl trumne w czasie pogrzebu. Waham sie, bo nie lubie takich imprez, telewizje beda, ale z drugiej strony glupio odmowic, a i osoba zasluzona wiec wypadalo by.
Bój się Nicości Nex...i przestań zastanawiać;)
Rozumiem Twoją niechęć do tego typu imprez, ale...brak słów...
Cytuj
Od drugiego dnia zaczalem tez robic zdjecia, ale im, liczac na to ze ich zdenerwuje, ale gdzie tam! Jak po kaczce.
Na pohybel słitfociarzom...pewnie myśleli, że fotografujesz ich do okolicznościowego albumu...bez refleksji...przecież to oni najważniejsi.
To by kazało oglądać ów odcinek "StarTalk" jako jego - swego rodzaju - testament:
Na to wygląda. Chociaż z drugiej strony...z jego chorobą...chyba się liczył, że wiele rzeczy może być już ostatnimi...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 16, 2018, 09:06:45 pm »
Chociaż z drugiej strony...z jego chorobą...chyba się liczył, że wiele rzeczy może być już ostatnimi...

Bardzo mi dałaś do myślenia, ola, tą uwagę. I tak sobie dumam nad tym jak niezwykłe było to hawkingowe życie. Nie w sensie dorobku naukowego nawet (bo ten - na dobre - potomność dopiero oceni), a codziennych zmagań. I w jak nieznany nam sposób musiały mu - w tych uwarunkowaniach - smakować wszelkie chwile radości i zwycięstwa nad niemocą. Nie chcę tu robić za poetę-za-trzy-grosze (poezję zostawmy fachowcom, np. draco), ale nasuwa się to co mówił o wartości każdej chwili Mistrz, ustami Amety, tylko bardziej. To był jednak tytan, ten Zmarły.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2018, 09:08:53 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 18, 2018, 12:30:00 am »
O, kurde. Alescie mnie prawie zbesztali, ze taki zaszczyt i w ogole, a ja sie waham... Szczerze mowiac, az tak tego zaszczytu nie odczuwam, ale wstepnie sie zgodzilem.
Cytuj
Ale to przyjacielu - jakie masz chody, że proszą Cię, żebyś Hawkinga ponosił?
Nie mam zadnych szczegolnych chodow, albo o nich nie wiem. Plan jest taki zeby pogrzeb byl w collegu i robiony przez college i pracownikow, wiec potrzebuja ludzi i wcale nie jest tak, ze sie wszyscy rwa do niesienia trumny. A moze jestem tak reprezentatywny... ;D  Znam juz date, o ile rodzina nie zmieni zdania co do miejsca, albo nie zarzyczy sobie ludzi z domu pogrzebowego, to bede niosl.
Co do tego czy sie spodziewal, to oczywiscie ze tak. Nie dosc ze jechal na "pozyczonym czasie" of kilku dekad, to w ostatnich 10 latach juz mial kilka takich sytuacji, ze ladowal w stanie krytycznym, a potem sie spod lopaty wywijal.
Cholera, college tez czasu nie traci i juz zrobili specjalny fundusz imienia Hawkinga, takze ten, tego... Jakbyscie chcieli wplacic jakies drobnne, hehe to sie nie krepujcie

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 28, 2018, 10:15:04 am »
Gdyby ktos chcial sie wpisac zdalnie do ksiazki z kondolencjami to mozna tu:
https://www.cai.cam.ac.uk/alumni/StephenHawkingCondolenceForm

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 28, 2018, 01:54:09 pm »
Dzięki za link. Naskrobałem kilka zdań.

A co do niesienia trumny to nie było besztanie (dlaczego zresztą miałbym Cię besztać?), to było motywowanie do podjęcia słusznej decyzji ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 30, 2018, 12:44:29 pm »
Tak apropos się podłączę z problemem - jakoś ostatnio musiałem uczestniczyć w kilku pogrzebach i w czasie mszy pogrzebowej padało: "Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli". Tymczasem, w tymże Nowym Testamencie opisane jest wskrzeszenie Łazarza, dokonane przez Jezusa przed ukrzyżowaniem. Coś tu nie pasuje...

Podobnież Hawking ma leżeć wedle Newtona. Ciekawe, czy to z nim przedyskutowano ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 30, 2018, 02:13:51 pm »
Wszystko da się obejść i obszyć grubymi nićmi...wskrzeszenie to nie zmartwychwstanie...gdyżponieważ po wskrzeszeniu rzeczony Lazarus znowu umarł, a po zmartwychwstaniu nie ma szans na zgon...

https://www.ministranci.pl/Archiwum/2011/6-2011/Z-komza/Ministrant-pyta/Zmartwychwstanie-a-wskrzeszenie

Ale po 4 dniach martwoty mógłby opowiedzieć co jest po drugiej stronie lustra... ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)