Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 08:31:42 pm »
James Bond - Connery - mało czym się różni od Moriarty'ego, obaj są Anglikami i supermenami :)

I jeszcze Alan Moore wymyślił, że to Moriarty był pierwszym M, szefem pierwszego Bonda.

Mnie wyszedł Logik. Na Spocka się za dużo napatrzyłem? ,)
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Dzisiaj o 08:06:45 pm »
Tja...masz farta...ja jestem w towarzystwie pani Demi Lovato (???;))), Lucy Liu, Seana Connery i Morfeusza z Matrixa :-X
Nie martw się... przynajmniej James Bond - Connery - mało czym się różni od Moriarty'ego, obaj są Anglikami i supermenami :)
3
Hyde Park / Odp: Ogóry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 07:55:11 pm »
Np. nazisci (narodowi socjalisci) na zasadzie odrzucania "goracego kartofla" przez innych socjalistow (lewicowcow) zostali zakwalikowani do prawicy, a nawet skrajnej prawicy. Ekonomicznie i spolecznie program NSDAP byl socjalistyczny, wiec lewicowy.
To spróbujmy ustalić, miedzy sobą, jakie cechy ma postawa prawicowa, a jakie lewicowa. Tu i teraz, bez odwoływanie się do anachronizmów. Bo ja jak czytam "myśli przewodnie" partii w Polsce to muszę sprawdzać, która to pisze, gdyż na czuja nie wiem.
Nie sądzę by w obecnym systemie społ. - polit. można jeszcze mówić o tradycyjnym podziale na lewicę i prawicę - w Polsce został w głowach - po uprzednim systemie.
Tutaj taki uproszczony wykresik przenikania się różnych płaszczyzn mających świadczyć o skrętach:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_dwuosiowy#/media/File:Dwuosiowy_wykres_nolana_02.svg
Dyskusyjny.
Nazistowskie zbrodnie sa dobrze znane i potepiane zgodnie, ale o komunistycznych nikt nic nie wie, albo udaje ze nie wie.
Raczej udaje, że nie wie. Zmowa milczenia? Może jednym z powodów jest - w uproszczeniu - zasięg. Komunizm dotyczył wewnętrznych państwowych podwórek (demoludy w orbicie - kogo obchodziły?), a nazizm rozlał się międzynarodową wojną? Angażującą Zachód?
I to co napisał maziek -  cena za pokonanie Niemców.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 07:52:41 pm »
Mnie wyszedł "pośrednik". Jak Czykspir.
5
Hyde Park / Odp: Ogóry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 07:16:16 pm »
Np. nazisci (narodowi socjalisci) na zasadzie odrzucania "goracego kartofla" przez innych socjalistow (lewicowcow) zostali zakwalikowani do prawicy, a nawet skrajnej prawicy. Ekonomicznie i spolecznie program NSDAP byl socjalistyczny, wiec lewicowy.
To spróbujmy ustalić, miedzy sobą, jakie cechy ma postawa prawicowa, a jakie lewicowa. Tu i teraz, bez odwoływanie się do anachronizmów. Bo ja jak czytam "myśli przewodnie" partii w Polsce to muszę sprawdzać, która to pisze, gdyż na czuja nie wiem.

... ktos (chyba Sam Harris) ukul okreslenie "biegun lewicowy" w sensie geograficznym. Czyli stojac na biegunie, wszystko co choc troche odbiega od turbo-lewactwa jest prawicowe, ergo; zle.
Problem w tym, że to nie jest dipol, w którym istnieje biegun lewicowy i prawicowy. Raczej jest tak, że jest klika biegunów "lewych" i kilka "prawych". Więc to porównanie jest nazbyt daleko idącym uproszczeniem.

Nazistowskie zbrodnie sa dobrze znane i potepiane zgodnie, ale o komunistycznych nikt nic nie wie, albo udaje ze nie wie.
To kwestia z jednej strony wyparcia, a z drugiej rzeczywistego faktu, że ZSRR dla zachodniej Europy był siłą która pomogła pokonać Niemców a z trzeciej braku osobistej styczności.

Wyparcie, bo to w końcu USA i GB pchnęły nas w objęcia ZSRR. Było to polityczną ceną za mniej trupów w angielskich i amerykańskich  mundurach.

Fakt, bo fakt, za tę daninę z nas i reszty późniejszych demoludów ZSRR wspomożony lend lease oparł się, potem bił Hitlera jak się patrzy, odciął od kaukaskiej ropy, zepchnął do kotła. Szczera prawda. Fakt, że najpierw razem z Hitlerem zaczął tę najkrwawszą z wojen to szczególik pochłaniający ich równie mocno jak nas, czyją milicją był KKK jak powstał. Gdyby II wojna skończyła się na rozbiorze Polski przez III Rzeszę i ZSRR już po 10 latach nikt by o tym nie pamiętał a gazety w Londynie pisałyby o siejących bez powodu zamęt Polakach (bo bez wątpienia sialibyśmy go).

No i wreszcie brak osobistego obcowania. To sprawa podstawowa zupełnie. Propaganda ZSRR była niesamowicie skuteczna już wówczas kiedy w czasie Hołodomoru wysłannicy Zachodu jeździli radzieckimi limuzynami po teatralnie tętniących życiem ulicach miast Ukrainy, nie zdając sobie sprawy, że to tekturowa scenografia za którą przecznicę dalej mróz skuwa napuchnięte trupy. Niemądrzejsi byli różni inni raczej niegłupi ludzie wiele lat później - żeby wymienić takich Beatlesów na przykład. Lennon zawsze się uważał za wielkiego bystrzachę. Zachód to po porostu kupił bo ta opowieść jest dobra.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 07:13:09 pm »
Najbardziej cieszy mnie, że znajduję się w jednym zespole z Friedrichem Nietzsche i profesorem Moriarty :)
Tja...masz farta...ja jestem w towarzystwie pani Demi Lovato (???;))), Lucy Liu, Seana Connery i Morfeusza z Matrixa :-X
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Dzisiaj o 07:08:40 pm »
Mi wyszedł „Architekt”. Cóż, całkiem nieźle, mogło być gorzej. Oczekiwałem czegoś w rodzaju „kompletny introwertyk” albo „notoryczny socjopata” :D. Najbardziej cieszy mnie, że znajduję się w jednym zespole z Friedrichem Nietzsche i profesorem Moriarty :)
8
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 06:13:48 pm »
Liv:))))))))) Nie wiem skąd wyjęli tego gościa, ale to jakieś skrzyżowanie Dudziak z Jamiroquai z domieszką rosyjskiej krwi:))))
Nex  - fajnie, że się odnalazłeś - ale nie mów, że Twoje jest na poważnie...juhuhu...hophophop....jajaooo...łobobobobo:)))
Dużo radości - thank you so much;)

To może taki ebay  - tylko też nie wiem czy nie był...aaa:
https://vimeo.com/218336572
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 06:06:11 pm »
Se machnęłam - nawet dwa razy, bo mi podpadł;)
Coś tu nie pasuje - ekstrawertyk...protagonista??? :o
I to te dwa razy...hmmm...
10
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NEXUS6 dnia Dzisiaj o 03:33:18 pm »
Ej, z parodiami (Q, Liv) to do " No nie moge"  :)
Strony: [1] 2 3 ... 10