Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1177395 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2610 dnia: Sierpnia 16, 2015, 10:55:40 pm »
Zwracać - to Ty se możesz coś, co zabrałeś lub dostałeś (np. pożyczyłeś). Ja tam Ci nic dawałem ani nie pożyczałem

Jak nie? Nie pamiętasz jak mi honora* na przechowanie dałeś? Czysty był, na oko nieużywany ;). I jakby żeńskiej płci (nie sprawdzałem, oddałem w stanie nienaruszonym) ;).

* Honora Harringtona, rzecz jasna (co płeć tłumaczy) ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2611 dnia: Sierpnia 16, 2015, 11:05:33 pm »
Ano chyba że tego Honora (tę Honoratkę)...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2612 dnia: Sierpnia 19, 2015, 10:02:37 pm »
Drobiazgi religijne, okołolemiczne ;).

1. Ankieta "GW" pt. "W co wierzą (lub nie) naukowcy":
http://wyborcza.pl/1,75400,17178221,W_co_wierza__lub_nie__naukowcy.html

Fragment odpowiedzi prof. Magdaleny Fikus:

"Kiedyś zaczytywałam się we wczesnych powieściach o Kosmosie (Żuławski, Lem) i bardzo chciałam wiedzieć, czy "tam" istnieją istoty rozumne, właściwie w to wierzyłam. Potem nauka powiedziała mi, że w obrębie naszego układu planetarnego rozumnego życia nie ma, a Staszek Bajtlik wytłumaczył mi, że zapewne istnieje życie w Kosmosie, ale ze względu na prędkość światła i mierzone nią odległości - nigdy się tego nie dowiemy. Czy można powiedzieć, że wierzę, że gdzieś Oni istnieją? Może istnieją, ale właściwie przestało mnie to obchodzić."

Nie dość, że Lem wspomniany, to jeszcze strasznie "Fiaskiem" zajechało...

2. Amatorska teodycea, o której sądzę z grubsza to samo, co o wszystkich innych, autor wszakoż do "Wizji..." się odnosi (nawet wygląda, że ją zrozumiał):
http://www.sfinia.fora.pl/apologia-teizmu,5/teodycea-genesis-lem-i-teoria-wzglednosci,7570.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2613 dnia: Października 03, 2015, 10:39:07 pm »
Ciekawe, ale chyba wszystkich - Watykan, NYT, Episkopat, GW i nawet Obamę Sputinem - tak przytkało, że brzęczą niczym komary, miast trąbić jerychońsko!
Na mój rozum bowiem, manifest tego księdza (ogłoszony przez Michnika, za co mu chwała od Wolności Słowa) jest rangi wittenberdzkich tez Lutra Marcina (za dwa lata pięćsetna rocznica). Dzisiejsze zaś główne wydanie "Wiadomości" pokazało, jak papież Franciszek ściska się z innym Homoniewiadomo...
Będzie schizma jak dwa a dwa cztery.
R.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 11:58:29 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2614 dnia: Października 04, 2015, 09:32:19 am »
Schizma na co? Papę i resztę? Czy jak?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2615 dnia: Października 04, 2015, 10:55:40 am »
Nie mam pojęcia, jak Kościół się podzieli, lecz czysto intuicyjnie uważam, że jeśli ta incydentalna konkretna sprawa nie zostanie - wspólnym wytężonym zgodnym wysiłkiem kapłanów, świeckich oraz "Gazety Wyborczej" i "Tygodnika Powszechnego" - totalnie zamilczana, przemilczana i zamieciona, to do wyrazistych pęknięć w Kościele dojść musi.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2616 dnia: Października 04, 2015, 11:23:57 am »
Bardzo wątpię, aby do czegokolwiek doszło, ponieważ jest to wbrew wszystkim wewnątrz - od urzędników pana B. (także tych podobnych zakochanemu księdzu), po wiernych. Natomiast może to być woda na młyn tych na zewnątrz - co będzie miało tylko taki skutek, że ci wewnątrz zewrą szeregi (czyli per saldo pozytywny).

W końcu, strategicznie, mniej chodzi o obiekt pożądania, bardziej o celibat i doktrynę oraz o nieposłuszeństwo a raczej zdradę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2617 dnia: Października 04, 2015, 01:00:22 pm »
Otworzyłeś mi oczy, jaki Ty mądry jesteś! Całkowicie się zgadzam z Twoim rozumowaniem :-) 
Jednak pod warunkiem, że łeb się temu zdrajcy ukręci w zarodku i utopi w cenzuralnej niepamięci, żeby zaraza się nie rozprzestrzeniła.
A jak poradzono sobie z kacerzem Lutrem? Stosik, dożywotni loch, banicja czy przemilczanko?
R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2618 dnia: Października 04, 2015, 01:26:44 pm »
Nie jestem mocny w te klocki, ale jedną datę z adekwatnym mottem po łacinie z liceum pamiętam - Augsburg 1555 - cuius regio, eius religio. Podsumowując, gdzie nie sięgał urząd, którego sekretarzem jest, czy też był do niedawna nasz ksiądz, szło przeżyć.

Przy czym Luter pewno spaliłby naszego księdza, bo co do metod nie czuł rozdźwięku z KK.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2619 dnia: Października 04, 2015, 02:13:44 pm »
 Niepotrzebnie  się Panowie podgrzewacie( nie mylić z spaleniem na stosie). Nawet z relacji meinstreamowych mediów, większy żal a wręcz złość, nienawiść wyzierała z wypowiedzi "poszkodowanego". Wybrał taką drogę, jaką wybrał lub jak kto woli "biologia" mu to nakazała, musi ponieść konsekwencje, choć uważam,że zrobił to świadomie i ma już zaklepaną "fuchę". Kościół zachowa dystans jak zwykle i będzie obserwował, co dalej. Czyli kolejna wydmuszka medialna.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2015, 02:19:53 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2620 dnia: Października 04, 2015, 06:44:05 pm »
Idzie nowe, idzie, Terlikowska zaczyna gadać o seksie oralnym, strach pomyśleć, co dalej będzie  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2621 dnia: Października 04, 2015, 06:54:04 pm »
To ja, podług instrukcji Maźka, schodzę do piwnicy i zasuwam klapę...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2622 dnia: Października 04, 2015, 07:54:24 pm »
Ten już się rozochocił, jedno słowo starczyło. Ciekawe, co masz w tej piwnicy, niegrzeczny.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2623 dnia: Października 04, 2015, 08:11:41 pm »
Ciemność i pleśń.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2624 dnia: Października 04, 2015, 08:14:37 pm »
Mój Boże, tego to nawet Lem nie przewidział!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).