Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 496680 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #316 dnia: Maja 27, 2017, 11:49:23 pm »
Uprzejmie proszę pierwszego lepszego moderatora, aby dołączył poniższe oświadczenie publiczne (w rozumieniu kodeksu cywilnego - art. 60 kc?) do mojego poprzedniego postu w tym wątku:
"Chętnie założę się o kwotę nie wyższą niż 1000 zł (więcej nawet druhowie mi nie pożyczą) o to, że pan Biedroń - jeśli wystartuje w jakichkolwiek wyborach powszechnych - nie zdobędzie więcej niż 10% głosów. Stanisław Remuszko, PESEL 48013004271"
:-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #317 dnia: Maja 28, 2017, 09:40:59 am »
Uprzejmie proszę pierwszego lepszego moderatora, aby dołączył poniższe oświadczenie publiczne (w rozumieniu kodeksu cywilnego - art. 60 kc?) do mojego poprzedniego postu w tym wątku

Odpowiem po moderatorsku: bez przesadyzmu, to była (de facto) odpowiedź, nie dubel. Scalanie byłoby bezcelowe.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #318 dnia: Maja 28, 2017, 10:08:22 am »
W którym wątku należałoby umieścić pytanie o poglądy Mistrza na LGBT i okolice?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #319 dnia: Maja 28, 2017, 10:31:27 am »
Najpewniej w tym:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1033.msg49513#msg49513

A co do:
nie chciałbym jako obywatel, aby ktoś taki był moim przedstawicielem (posłem, radnym itp.).

To rozumiem, że Aleksander M. zwany też W., Juliusz C. i Mehmed II zwany Z. się nie kwalifikują, bo za przebojowi i jeszcze jaką wojnę by wszczęli, a znów Leonarda da V., Alana T., Witolda G. i Piotra Cz. szkoda do tak paskudnej roboty? 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #320 dnia: Maja 28, 2017, 10:51:03 am »
@Remuszko - czy to zasada kategoryczna - kochający inaczej są bezwzględnie dyskwalifikowani?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #321 dnia: Maja 28, 2017, 11:12:44 am »
@ Q
Uprzejmie dziękuję za arcytrafną podpowiedź. Szukałem podręcznie czegoś takiego, ale nie znalazłem, bo - jak się okazało - był dopiero na końcu czwartej strony spisu wątków. Przecież to "mój własny" wątek, tylko nieużywany! Doskonały przykład pamięciowej atrofii...
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1033.msg68827#msg68827
@ Maziek
Rozpatrz swoje pojęcie dyskwalifikacji w kontekście siedmiu innych pojęć: miłość-przyjaźń-sympatia-zero-niechęć-wrogość-nienawiść. Ja do LGBT czuję niechęć. W sensie obywatelskim ta moja moja niechęć ogranicza się do niegłosowania na nich (gdybym miał taki wybór). A Tobie LBGT kandydata robi różnicę?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #322 dnia: Maja 28, 2017, 11:17:30 am »
@Remuszko

Nie ma za co. Takie zadanie moderatora - ułatwiać dyskusję.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #323 dnia: Maja 28, 2017, 11:29:10 am »
@Remuszko: tak-nie? Chętnie odpowiem na Twoje pytanie ale najpierw zgodnie z regułami dyskusji odpowiedz na moje. Przypomnę pytanie: czy kochający inaczej są dyskwalifikowani bezwarunkowo.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #324 dnia: Maja 28, 2017, 01:25:30 pm »
Pierwszy jestem za tym, by odpowiadać w kolejności zadawania pytań, ale nie rozumiem, co masz na myśli, pisząc "dyskwalifikowani bezwarunkowo". Wolałbym nie polegać na domyśle. Co to jest "dyskwalifikacja bezwarunkowa"? Brzmi jak "dekapitacja kategoryczna"... Może chociaż przykład jakiś byś podał, CO uważałbyś za taką "dyskwalifikację"...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #325 dnia: Maja 28, 2017, 01:31:32 pm »
Dorzucę apropośnie. Dobry kawałek popularyzacji:
http://www.totylkoteoria.pl/2016/02/przyczyny-homoseksualizmu.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #326 dnia: Maja 28, 2017, 01:39:15 pm »
Bezwarunkowo, to znaczy że bez uwzględniania innych warunków. Jeśli kocha inaczej - na pewno nie chcesz, aby był Twoim przedstawicielem, dyskwalifikujesz go bezwarunkowo na podstawie tego faktu w roli Twojego przedstawiciela.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #327 dnia: Maja 28, 2017, 02:16:18 pm »
Jeżeli byłoby to podane w jego wiarygodnym (osobistym autoryzowanym) curriculum vitae wyborczym - to mam wrażenie, że tak. Dyskwalifikacja wyborcze bez dodatkowych warunków. Pan pierwszy walet luksemburski na swojej stronie oficjalnie deklaruje, że jest homo, i byłby to dla mnie absolutnie wystarczający powód, aby na takiego nadwiślańskiego Biedronia nie głosować. Lecz zagłosowałbym na hetero bez żadnej wrogości do tego homo, z niechęcią (antypatią) wyrażana jedynie poprzez akt wyborczy.
Zaprzyjaźnić też bym się nie zaprzyjaźnił. Ale gdyby był sąsiadem, z pewnością wymienialibyśmy ukłony, i nie wykluczam naturalnych okazjonalnych rozmów w windzie czy przy zakupach we osiedlowym sklepiku.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #328 dnia: Maja 28, 2017, 02:27:36 pm »
A może przed czynieniem takich deklaracji warto przeczytać co zlinkowałem w poście #325 niniejszego wątku? Po polsku jest (i - powtórzę - b. solidnie napisane) ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #329 dnia: Maja 28, 2017, 02:54:07 pm »
@ Maziek
To teraz Ty odpowiedz.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )