Autor Wątek: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski  (Przeczytany 18487 razy)

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« dnia: Września 23, 2018, 07:13:46 pm »
Witam wszystkich. Chciałem dołożyć w wątku swoje 5 groszy  8) Wydaje mi się że post ten będzie pasował do tego wątku.

W ramach dyplomu licencjackiego z grafiki projektowej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku przygotowałem opracowanie edytorskie jednej z moich ulubionych książek - Dzienników Gwiazdowych. W ramach opracowania przygotowałem: 10 ilustracji, 5 ilustracji animowanych na urządzenia elektroniczne (nie są uwzględnione w linku behance. Jeśli ktoś będzie chciał udostępnię je na innym serwisie :D.), zestaw ikon uzupełniających oraz rzecz jasna sam layout. Link do projektu: https://www.behance.net/gallery/70367665/Dzienniki-Gwiazdowe-Editorial-Design. Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam forumowiczów swoim pierwszym postem. Serwus  8)



Wątek został wydzielony z Akademii - pasował jak najbardziej, ale ilustracje zasługują na oddzielny temat:) [to napisałam we filojecie ja, olka;)]
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2018, 01:02:52 am wysłana przez olkapolka »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #1 dnia: Września 23, 2018, 09:05:43 pm »
Fajne graficznie, ale szczerze to ja jestem chyba całkowicie "zamrozowany" ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #2 dnia: Września 23, 2018, 11:27:57 pm »
Mi najbardziej spodobał się ten ze scyzorykiem i dyskietką. Dzieńdobrywieczór.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #3 dnia: Września 23, 2018, 11:50:31 pm »
Serwus:) Jesteś nerwus?;)
A ja utknęłam na solanum tuberosum...zakapturzone postacie jakoś przekierowały mnie do Gwiezdnych wojen :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #4 dnia: Września 24, 2018, 12:21:03 am »
przygotowałem: 10 ilustracji, 5 ilustracji animowanych na urządzenia elektroniczne (nie są uwzględnione w linku behance. Jeśli ktoś będzie chciał udostępnię je na innym serwisie :D.), zestaw ikon uzupełniających oraz rzecz jasna sam layout.

Niczego sobie, ale mógłbyś podpisać co która ilustracja przedstawia, bo miejscami nieoczywiste... 8)

zakapturzone postacie

Na moje oko - destrukcjanie.

jakoś przekierowały mnie do Gwiezdnych wojen :-\

Mnie się jednak bardziej z "Kosmicznymi jajami" i Warhammerem 40.000 (Adeptus Mechanicus) skojarzyły.

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #5 dnia: Września 24, 2018, 09:25:04 am »
Czołem wszystkim! Bardzo dziękuje za liczny odzew. Ustosunkowując się do Waszych odpowiedzi:

@maziek - dziękuję za słowa!
@liv - ilustrację ze scyzorykiem i dyskietką osobiście lubię chyba najbardziej  8)
@olkapolka - solanum tuberosum były pierwszą ilustracją której reprint sprzedałem jakiemuś fanowi Dzienniów ;)
@Q - przyznam, że dopiero uczę się obsługi behance i zarządzaniem profilu. Dodanie opisów ilustracji w sposób który by mnie interesował sprawiłby że musiałbym edytować cały post włącznie z oddzielnym zapisywaniem ilustracji. Nie mam już na to sił :P Co do zakapturzonych postaci to tak, jest to moja wizja destrukcjan z podrozy XXI  8)

Wybaczcie ale nie umiem tutaj cytować
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2018, 09:34:20 am wysłana przez Czechofski »

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #6 dnia: Września 24, 2018, 02:11:53 pm »
ilustrację ze scyzorykiem i dyskietką osobiście lubię chyba najbardziej  8)

Cóż... Czymże byłby Tichy bez scyzoryka i... jajecznicy ;).

Dodanie opisów ilustracji w sposób który by mnie interesował sprawiłby że musiałbym edytować cały post włącznie z oddzielnym zapisywaniem ilustracji. Nie mam już na to sił :P

Wystarczy drobna forumowa rozpiska na nasz użytek... ::)

Wybaczcie ale nie umiem tutaj cytować

W najprostszym wariancie starczy, że zrobisz to tak:
[quote]tekst wklejony metodą zaznacz, copy + paste[/quote]
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2018, 06:57:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #7 dnia: Września 25, 2018, 04:02:33 pm »
solanum tuberosum były pierwszą ilustracją której reprint sprzedałem jakiemuś fanowi Dzienniów ;)
Czyli mam oko do tych, na których można zarobić? Gdybyś szukał marszanda...;)
Cytuj
Co do zakapturzonych postaci to tak, jest to moja wizja destrukcjan z podrozy XXI  8)
To oczywiste - jeśli się wie, że obrazki dotyczą Dzienników...  i tak pomyślałam -  po prostu jakoś ten obrazek wywołał u mnie gwiezdne wizje;)

Co do cytowania - są dwa proste warianty:
1) Kopiujesz i wklejasz tekst, który chcesz zacytować - następnie zaznaczasz go lewym myszkowym - nad okienkiem, w którym piszesz wiadomość: klikasz 13 ikonkę w drugim rzędzie - z dymkiem komiksowym - ona zaznacza cytat...here we are;)
2) Nad każdym postem jest napis "umieść cytat" - klikasz ten, który chcesz - usuwasz z niego nadmiarowy tekst - zostawiasz to, do czego chcesz się odnieść i voila;)
Pewnie jest jeszcze sposób na skróty klawiszowe.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #8 dnia: Września 26, 2018, 11:08:57 am »
@olkapolka
Cytuj
Czyli mam oko do tych, na których można zarobić? Gdybyś szukał marszanda...;)
- działa  8) Za dnia pracuję jaku UX/UI. Oprócz tego zajmuje się projektowaniem i ilustracją wieczorami, po pracy. Takie życie, że trzeba szukać i walczyć o klientów jeśli chce się tym zajmować. :P

@Q
Dzisiaj wieczorem wrzucę tytuły, może z jakimiś opisami i szkicami ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #9 dnia: Września 26, 2018, 11:16:31 am »
pracuję jaku UX/UI
Chryste Panie, tego to nawet Lem nie przewidział ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #10 dnia: Września 26, 2018, 01:51:14 pm »
pracuję jaku UX/UI
Chryste Panie, tego to nawet Lem nie przewidział ;) ...
Mnie się wydaje, że to Wydział do Walki z Promieniowaniem X - pod przykrywką zwykłego laboratorium medycznego...badającego niby jakieś IU/L...albo kominiarz :-\

Ciekawe jak to Czechofski wymawiasz? Pracuję jako Jueksjuai - po polsku ryzykowne...oj! Tak siak - robi wrażenie:))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #11 dnia: Września 26, 2018, 02:19:33 pm »
Mnie się zdaje, że on się podszywa pod robota, bo słyszałem, że ludziom coraz trudniej pracę znaleźć... A roboty biorą, bo one nie kwękają. I typ tego robota, co on się pod niego podszywa, to właśnie UX/UI. Coś jak R2-D2 itp.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #12 dnia: Września 27, 2018, 08:40:24 pm »
@olkapolka
Cytuj
Ciekawe jak to Czechofski wymawiasz? Pracuję jako Jueksjuai - po polsku ryzykowne...oj!
- niestety, ale brzmi to zabawnie. Równie zabawnie co TEOHIPHIP przykładowo.  ;D

@maziek
Cytuj
Mnie się zdaje, że on się podszywa pod robota
- zapewniam że jestem lepniakem  8)

Wrzucam obiecane nazwy ilustracji. Do tej pory (na dyplomie) były opisanie w ten sposób. Ściągawka jpg: https://ibb.co/krAoP9

Pozdrawiam!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #13 dnia: Września 27, 2018, 08:59:52 pm »
Cytuj
Mnie się zdaje, że on się podszywa pod robota
- zapewniam że jestem lepniakem  8)
No to wiadomo - czy robot by się podszywał pod robota?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #14 dnia: Września 27, 2018, 10:12:49 pm »
Wrzucam obiecane nazwy ilustracji. Do tej pory (na dyplomie) były opisanie w ten sposób. Ściągawka

No to wygląda mi to tak (rzędami, od lewej do prawej):

1. "Lecz znów targnęło do przodu, chronocykl zadygotał, a ja upadłem na coś elastycznego, co poddało się i zakołysało. Maszyna wypadła spode mnie, w oczy buchnął biały blask, musiałem je zamknąć, oślepiony.
Gdy je otwarłem, ogarnął mnie gwar głosów. Leżałem pośrodku wielkiej tarczy z pianoplastyku, pomalowanej w koncentryczne koła niczym cel na strzelnicy; przewrócony chronocykl spoczywał o krok, a wokół stało kilkudziesięciu ludzi w błyszczących kombinezonach."


2. "Po obiedzie doleciałem do stacji. Stoi na małej, pustej całkiem planecie. Budynek stacyjny jak wymarły, dokoła ani żywego ducha."

3. "Stałem na dnie sali Zgromadzenia Ogólnego [Organizacji Planet Zjednoczonych]"

4. tu widzę luźną wizję artystyczną – połączenie tego, że Tichy leżał tam parę razy na podłodze (rakiety) i zjawiska Ijonów multiplikacji

5. "Zgodziłem się na zielony kolor. Kierownik namawia mnie do kupna mózgu elektrycznego."

6. zastępca przewodniczącego delegacji tarrakańskiej w pełnej gali

7. 8. 9. wiadomo

10. "Ujrzałem się na sztucznym ściorgowisku; pasło się tu ze sześć czy siedem kurdli; same ładne sztuki, mierzące koło trzech hektarów."

Trafnie rozpoznałem? ;)

ps. Ad:
zapewniam że jestem lepniakem  8)

Ja bym na słowo nie wierzył, wszyscy znamy - opisany w "Cyfrotikonie" - podstęp królewicza Ferrycego... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki