Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923285 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4275 dnia: Czerwca 13, 2015, 10:39:39 pm »
Panie Kju, nie rób se Pan wiadomo czego z pogrzebu...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4276 dnia: Czerwca 13, 2015, 10:58:36 pm »
Dlaczego zaraz wiadomo czego? Clarke tyle technologii przewidział/zaproponował, że od biedy i ta - dość szalona - wizja gotowa mu się spełnić, a przynajmniej miałby kto finansować stosowne badania.

Zresztą, serio nie widzę potencjalnie pewniejszego sposobu ustalania prawdy historycznej.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4277 dnia: Czerwca 13, 2015, 11:02:03 pm »
Zresztą, serio nie widzę potencjalnie pewniejszego sposobu ustalania prawdy historycznej.
Równie pewny, jak badanie stanu elektronu poprzez oświetlenie twardym promieniowaniem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4278 dnia: Czerwca 13, 2015, 11:36:21 pm »
@ Q: jaj
@ Maziek: ha kreślone?
R.

[Last edit] zajrzałem do młodości, i widzę, że chyba masz na myśli rozpraszanie comptonowskie...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2015, 11:43:56 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4279 dnia: Czerwca 14, 2015, 02:19:11 am »
Równie pewny, jak badanie stanu elektronu poprzez oświetlenie twardym promieniowaniem.

Możesz sobie narzekać, a mam twardy, empiryczny dowód, że jednak ktoś w przyszłości takiej obserwacji dokona. Zobacz, recenzent brytyjskiego magazynu SF, InfinityPlus, niejaki Adam Roberts, pisze wyraźnie:

"There may be some problems with the physics of the fundamental premise, although nothing so major as with Shaw's original Slow Glass. Since the WormCams siphon off photons from the historical events they observe into the future, wouldn't the cumulative effect be to reduce the ambient light levels of those events, possibly to plunge the more popular observed-events into darkness? And I wasn't convinced by the mechanism by which characters can sweep back millions of years in time. Each nano-second earlier would require a different, longer wormhole to be isolated from space-time and stabilised; are there enough wormholes, even in the myriad bubblings of planck-scale space, to provide a sequence of so many trillions each a light-nano-second longer than the one before, each looped from the same observer position back to a slightly different position back in time? There are presumably many such wormholes, but the number is surely not infinite."

Zgodzimy się też obaj, że taka metoda przyczynowość narusza.

I popatrz, masz potem relację naocznego świadka: "Od godziny szóstej mrok ogarnął całą ziemię, aż do godziny dziewiątej" (Mt. 27. 45), to się fotony ulotniły. Burzliwe odwrócenie przyczynowości też tam masz - "A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało." (Mt. 27. 51-52).

Przyznasz, ze to są solidne, empiryczne, dowody, ze ktoś tam WormCamem zaglądał. Däniken, w każdym razie, by je uznał 8).

@ Q: jaj

Przeca wim, ajajaj... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4282 dnia: Lipca 11, 2015, 08:34:00 pm »
Przeczytałem i zachęcam P.T. Forumowiczów:
http://pl.sputniknews.com/opinie/20150711/659327.html
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4283 dnia: Lipca 12, 2015, 04:11:39 pm »
Jedyne co interesujące, to dlaczego nikt tam nie zdelegalizował RIA Novosti, tfu, Sputniknews jeszcze. Choć słyszałem, że prace trawają.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4284 dnia: Lipca 12, 2015, 04:14:23 pm »
Jak to: zdelegalizował? Jak komuchy? Może jeszcze pozagłuszał? A wie Pan, że w kablówce UPC jest ruska telewizja?
R.
pjes: especially for you: http://wyborcza.pl/1,75477,18344378,bitwa-o-mukaczewo-czyli-bratobojcze-walki-na-ukrainie-w-roli.html#BoxGWImg
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2015, 04:39:04 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4285 dnia: Lipca 12, 2015, 09:55:38 pm »
Dobra dobra, bezwarunkowa miłość do Ukrainców jedno - rosyjska kremlowska propaganda drugie. Niech Pan nie przedstawia świata tak, jakby istniały tylko te dwa bieguny. Jest jeszcze zdrowy rozsądek...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4287 dnia: Lipca 19, 2015, 06:44:04 pm »
Usta Mariana.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4288 dnia: Lipca 19, 2015, 07:08:33 pm »
Nie rozumię. Tionkuju alijuzju nie poniał :-(
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4289 dnia: Lipca 19, 2015, 07:34:13 pm »
Rymuje się.

test Damiana
usta Mariana


"Usta Mariana" - pieśń biesiadna nieodżałowanego Rosiewicza na melodię "Hasta maniana".

Bez związku, nagły impuls.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).