Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]    (Przeczytany 277718 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 14, 2005, 04:13:25 am »
Umiem czytać, wiem co narrator odpowiedział na moje pytanie.

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 14, 2005, 09:37:54 am »
To czekamy co wymysla inni ;)

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 14, 2005, 01:11:06 pm »
Cytuj
Ja przeczytalem wlasnie do strony 100 czyli konca rozdzialu V.



List mial dlugosc 2*10^8 b tj. 250GB. Przyznam sie ze w moim nowym komputerze mam mniejszy dysk. ;)

Tak, rzeczywiście jest to ogromna ilość. Tym więcej możliwości zinterpretowania tych informacji... oj, ja się wcale nie dziwię, że nic z tego MaVo nie wyszło.

Cytuj


No, i to byla ta druga czesc (po moim pierwszym wywodzie) pokazujaca totalna niemoznosc rozwiazania problemu. Zobaczycie natomiast jak fajne padaja pomysly w ksiazce na jego rozwiazanie i jak fajnie sie toto rozwija :)
Poczatek zreszta juz mamy pod postacia "czterech rozpatrywalnych form listu", z ktorych wyselekcjonowano dwie i potraktowano jako jedna.



A wiesz ciekawe jest to że piszesz, że u Ciebie na stronie 100 jest koniec V rozdziału, bo u mnie w tych okolicach jest dokładnie koniec szóstego. Jakie masz wydanie? To, które ja czytam, to WL, 1978 wyd. łącznie z "kongresem fut.".

Tak, no czytałem dalej, wiem że breję jakowąś z tego wysyntetyzują, tylko nie pamiętam jak, wkrótce do tego dojdziemy.

Mnie oczywiście najbardziej zainteresował dowód Hogharta na 'cykliczność' ('zamkniętość') listu; opisany w sam raz - ani na tyle skąpo, by być śmiesznym, ani na tyle szczegółowo, by wyszło na jaw, że nikt nie rozumie o co w nim chodzi ::)  
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2005, 01:11:44 pm wysłana przez Terminus »

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 14, 2005, 01:54:28 pm »
Cytuj
A wiesz ciekawe jest to że piszesz, że u Ciebie na stronie 100 jest koniec V rozdziału, bo u mnie w tych okolicach jest dokładnie koniec szóstego. Jakie masz wydanie? To, które ja czytam, to WL, 1978 wyd. łącznie z "kongresem fut.".

Tak, no czytałem dalej, wiem że breję jakowąś z tego wysyntetyzują, tylko nie pamiętam jak, wkrótce do tego dojdziemy.

Mnie oczywiście najbardziej zainteresował dowód Hogharta na 'cykliczność' ('zamkniętość') listu; opisany w sam raz - ani na tyle skąpo, by być śmiesznym, ani na tyle szczegółowo, by wyszło na jaw, że nikt nie rozumie o co w nim chodzi ::)  
Mam to wydanie najnowsze z WL. Tez uwazam ze jest zabawnie zwiekszona objetosc, szczegolnie ze jestem przyzwyczajony do ksiazek technicznych gdzie zazwyczaj jest problem jak tresc zamknac w jednym tomie. Wiesz, marginesy wieksze niz tekst itp sprawy ;)

A co do tego o czym piszesz to jeszcze nie doszedlem, widac jest w VI.

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 15, 2005, 03:01:04 am »
No... uhm... ten tego. Tak właściwie, między stronami 50 a 100 jest mniej do omówienia niż w przedziale od 100 do 120 ::)

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 15, 2005, 09:13:20 am »
Tak w ogole to juz proponowal bym zaproponowac do ktorego rozdzialu mamy przeczytac do niedzieli.

Pozdrawiam rowniez tych ktorzy odpadli  ;D

paszta

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 15, 2005, 09:25:26 am »
Odpadli czy nie, cicho siedzą i ...przyglądają się badawczo 8)

Chodzę z książką wciąż lecz ni mom żadnygo cipa, co by mi citoł.
Chciałbym mieć takiego czipa, żeby szybciej spać i się wyspać w, góra, 4-5 godzin, a lepiej w 2, bez szkodliwości dla zdrowia oczywista. Tak to dopierom III rozdział skończył ale hamować gremiuma nie chcem. Niech tam: X- ty do poniedziałku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2005, 01:09:18 pm wysłana przez paszta »

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 15, 2005, 12:45:20 pm »
Może np. do końca XI włącznie?

Deckert

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 15, 2005, 12:45:31 pm »
Wstyd się przyznać, ale jestem dopiero na 77 stronie. :-(
Mam nadzieję dzisiaj doczytać do odpowiedniego miejsca i wypowiedzieć się w temacie.

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 15, 2005, 12:54:58 pm »
Zeby tylko znowu nie wyszlo ze Ci "nieoczytani techniczni" maja 10 razy wieksza latwosc czytania niz Ci "oczytani" ;)

Term, spox, do koniec XI do niedzieli.

paszta

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 15, 2005, 01:11:16 pm »
Do koniec X do poniedziałku ? :-/

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 15, 2005, 01:24:10 pm »
Dobra to pójdźmy na propozycję Edredona, i niech będzie koniec X-tego do poniedziałku.

I ludzie, piszta o książce !


Timeo Edredonos et dona ferentes... ::)

dzi

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 15, 2005, 01:25:40 pm »
koniec X do poniedzialku ack

paszta

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 15, 2005, 03:53:14 pm »
Timeo...itd
Czy to znaczy w wolnym tłumaczeniu: "Czas Edredona jest brany pod uwagę ?"
:D

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 15, 2005, 04:39:30 pm »
Nie nie, to znaczy "Nie ufam Edredonom nawet gdy niosą dary"... Oczywiscie taki żart ::)

(W oryginale jest ,,Danaos" zamiast "Edredonos"...)