Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 598
1
Hyde Park / Jam jest maziek
« dnia: Dzisiaj o 07:27:41 pm »
Kochani, na moją prośbę stałem się na powrót z przeproszeniem "szarym członkiem" ;) - ponieważ chciałbym, aby wróciło tamto forum, na które się zapisałem dawno temu. Chciałbym, żebyście wiedzieli, że decyzja ta nie jest negatywna, tylko pozytywna. Nie wynika z żalu, zawodu, złości czy czegoś innego na "z" a z pragnienia zmiany na lepsze, powrotu do "starych dobrych czasów" - słowem jest pozytywna i z nadzieją na lepsze. Funkcja jaką pełniłem ciążyła mi od pewnego czasu, ponieważ zawsze zdawałem sobie sprawę że do rozstrzygania ludzkich spraw nadaję się jak szpadel do regulacji zegarka. Po moim osobistym konflikcie jaki miał niedawno miejsce było to dla mnie już wręcz nie do zniesienia. Następstwa wyzwolone tym incydentem trwają jak mi się zdaje do dzisiaj - a ja mimo poczucia winy nie mam siły, aby z nimi walczyć. Taki moderator jest całkiem na nic. Dlatego zdecydowałem się na ten krok.

Dziękuje Wam - pomimo kilku nieco ponurych słów napisanych wyżej rola owczarka obszczekującego Waszą szanowną zgraję była czystą przyjemnością. Słowa te wyżej napisane nie są w żadnym razie podsumowaniem tego okresu - powody to jedno, a wspomnienia to drugie.

Dziękuję też Centrali w osobie skrzata, że nie dokonywał wiwisekcji tylko na mą prośbę skreślił.

Amen. Alleluja - i do przodu.

2
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Marzec 24, 2017, 01:00:32 pm »
Niech skonam. Tłumaczenie, dlaczego nie zniesiono akcyzy na importowane samochody "Cymański dodał też, że duży import starych samochodów daje zatrudnienie w licznych serwisach samochodowych". Myśl jest dobra - aby zwiększyć to zatrudnienie może zakazać importu bezwypadkowych?

3
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Marzec 21, 2017, 08:00:19 pm »
Dziewczyna, o której pisałem w innym wątku:


4
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Marzec 21, 2017, 07:26:30 pm »
Q, nie widzę istotnego podobieństwa między tymi filmami. Tamten był o czymś. Opowiadał jakąś historię, a ten w zasadzie nie opowiada żadnej - żyli, żyli, kobity poumierały, chłopak wziął prochy a starego zaszlachtowano - też nie bardzo wiadomo dlaczego i bez sensu. W każdym razie tamten film pozostawił miłe wrażenie i czegoś się dowiedziałem.

Zresztą w sumie nieważne, ani nie chodzi mi o podobne filmy, ani o zaszufladkowanie - raczej o to, czy ja jestem ślepy i niedorozwinięty (jak to wyszło z Odyseją) - czy w tym filmie rzeczywiście niczego więcej nie ma. A skoro tak - dlaczego krytycy są tacy zadowoleni (co teoretycznie przeczy tezie, że to taki film, o jakim mówisz).

Ciekawe swoją drogą co naprawdę napisałby Beksiński o tym filmie ;) . Nawiasem mówiąc w Czasie  Apokalipsy też za wiele sensu nie widzę ;) ...

Olka - haha, poczułem braterstwo dusz ;) . Do muzyki rzadko zaglądam, jako, że mam dębowe ucho. Ostatnio w kółko słucham Rachel Flowers :) . No ewentualnie Emersona.

5
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Marzec 21, 2017, 06:23:00 pm »
To zbyt proste, sądzę. Nie ten poziom. Jeśli, to przez nasączenie młodego reżysera.

6
Forum po polsku / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Marzec 21, 2017, 02:50:56 pm »
Własnie zobaczyłem "Ostatnią rodzinę" i  jestem zdegustowany. Świetna gra Seweryna i Ogrodnika, doskonała Konieczna w tle, drobiazgowa scenografia, przemyślane ujęcia, wszystko - boski film - tylko o czym? Tak jakby o dniu powszednim dość typowej rodziny, której członkowie równie dobrze mogliby pracować jako listonosze, drogowcy, handlowcy, politycy czy w jakiejś innej profesji - i nie miałoby to najmniejszego znaczenia dla treści tego obrazu.

A co sądzi szanowne zbiegowisko?

7
Hyde Park / Odp: Tabula Rasa
« dnia: Marzec 20, 2017, 09:29:46 pm »
Jeden z moich kotów też to miał, konkretnie wylizywał piankę z filiżanki po espresso - ale mu przeszło.

8
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Marzec 20, 2017, 10:38:42 am »
Bardzo szkoda, że nie ma ujęcia z zewnątrz. Lekkie OT (choć w sumie to też s-f) - ale wygląda to przykładowo tak:
.

10
Hyde Park / Odp: Tabula Rasa
« dnia: Marzec 19, 2017, 04:01:46 pm »

11
Forum po polsku / Odp: Lem - co można jeszcze napisać?
« dnia: Marzec 17, 2017, 07:05:18 pm »
E no, roboty ciągnęły z butli (lejdejskiej) jak się patrzy.

12
Forum po polsku / Odp: Lem - co można jeszcze napisać?
« dnia: Marzec 17, 2017, 02:19:02 pm »
Przyszło mi do głowy badanie poziomu optymizmu u Lema na podstawie tego, co pisał i stworzenie z tego jakiegoś wykresu - ale jak przeczytałem że chodzi o teorię literatury to chyba odpada :) .

13
Forum po polsku / Odp: Poglądy polityczne Mistrza
« dnia: Marzec 14, 2017, 01:33:49 pm »
W ścisłym, ale za przyczyny uważamy przyczyny a nie ich skutki ;) .

14
Forum po polsku / Odp: Poglądy polityczne Mistrza
« dnia: Marzec 14, 2017, 09:47:35 am »
Dlaczego do kapitalizmu? Przecież pisze wyraźnie: do człowieka.

15
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Marzec 09, 2017, 11:54:01 am »
W końcu wyszło szydło z worka. Tak naprawdę rozum siedzi w jednym neuronie, reszta mózgu to peryferia.

http://www.sciencealert.com/a-giant-neuron-has-been-found-wrapped-around-the-entire-circumference-of-the-brain?perpetual=yes&limitstart=1

Strony: [1] 2 3 ... 598