Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 619
1
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:41:18 pm »
Haha przeczytałem. Groteskowo nie groteskowo ale Remuszko dał się sprowokować. Punkt dla Q. Trzeba przyznać, że Q długo i wytrwale nad nim pracował, aż Wieża Milczenia dotąd trwająca pośród wściekłych ataków żywiołu złamała się i przemówiła. Niby co prawda nie wprost do Q, tylko a płoszę panią a Q... Ale jednak cóż za upadek, z milczenia niebios na poziom ludzki, a nawet lucki. A może niżej, bo nie jest pewne, czy Q dla SR to w obecnie pełni człowiek, czy raczej gnom albo gorzej. To był zręczny wybieg, gdyby Q pisał tylko w wątku Ja, Remuszko - to SR by się nie załamał, ładnie go podszedł.

Z drugiej strony Q musi czytać ciurkiem słowo po słowie co Wieża (dotąd)Milczenia pisze i być biedny napięty jak myszołapka, skoro sądzi, że cokolwiek Wieża pisze - to do niego osobiście pisze. Mam nadzieje, że to jednak wyrachowane, bo jak Q tak rzeczywiście na to ciśnienie skacze i wszędzie widzi niebieskie śrubki - to długo nie pożyje.

P.S. przepraszam: a płoszę panią a pan Q (pan z małej ;) )...


2
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:54:35 pm »
Dla mnie (smutna) wiadomość dnia - zmarł człowiek, któremu prof. Religa przeszczepił serce, po czym obaj zostali uwiecznieni na historycznym zdjęciu (plus jeszcze jeden śpioch).Wesołe jest to, że choć człowiek zmarł, to osiągnęli razem z prof. Religą niezwykły wynik. Jeśli dobrze liczę, to człowiekowi przeszczepili serce, kiedy miał 61 lat, a przeżył z nim kolejne 30... To wydaje mi się zupełnie niesamowite.

3
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:45:27 pm »
Polacy, Niemcy mnie biją! nieśmiertelne (i śmiertelne zarazem - publicznie dla samego Jana Marii R.) - ale zasadniczo osochozi?

4
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Wrzesień 17, 2017, 09:59:33 pm »
No nie wiem, jak zaleci to można "lubieć", jak zapach rozp. nitro czy właśnie tejże onże "skarpety" (gdzie wiosna spaliną oddycha) i tak dalej - ale tkwić w tym... Ja nie lubię.

5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Wrzesień 17, 2017, 09:44:18 pm »
Ja tak ogólnie. U mnie wszyscy sąsiedzi naokoło spalają śmieci. Po co - nie wiem, zasadniczo obecnie śmieci wywożone są niezależnie od ilości "za darmo" tzn. w ramach abonamentu od ilości osób zameldowanych. Może przyzwyczajenie, a może oszczędność na opale. Widzę też, że naród nadal lubi wyrzucić do lasu. W każdym razie w kwestii spalania mój niewyrafinowany nos chwyta to natychmiast - i nie pachnie to zdrowo. Firmę mam na blokowisku i tam nigdy tego nie czuję. Jeszcze jedna ironia czasu - w blokowisku zdrowiej...

6
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Wrzesień 17, 2017, 09:16:27 pm »
W sumie jest mi to obojętne - jajo to jajo, potrzebne głównie jako tani emulgator...
A, znaczy do ajerkoniaku? A to dioksyna nie zaszkodzi, w myśl starego jasiokawału - kto pije i pali, ten nie ma robali :) .

P.S.

7
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:40:34 am »
Są dwa bieguny niejedzących czy ograniczających mięso - jeden "duchowy" (nie zabijać) a drugi zdrowotny (że szkodzi) - i wszelkie możliwe mieszanki tych postaw pomiędzy nimi. Przypuszczam, że ci, dla których istotniejsze jest pierwsze mogliby jeść to mięso. Zdaje mi się jednak, że długa droga nim będzie to produkt porównywalny cenowo, więc pewnie dość długo będzie niszowym smaczkiem dla hipsterów. Ale na przykład ja wolałbym bez zabijania, jeśli mógłbym wybrać.

Jest jeszcze składnik kulturowy - w wielu regionach jakiś specjalny sposób chowu zwierząt jest uwarunkowany tradycją (a to, że na wodorostach, a to, że na ziemniakach podlewanych wodą morską), może nie tak istotny w masowym wyżywieniu, ale lokalnie niezwykle istotny, i dla miejscowych hodowców, i dla konsumentów. Czy na przykład jakaś zastrzeżona co do regionu pochodzenia kiełbasa będzie mogła być w tymże regionie wytwarzana z retorty i nie utraci nalepki?

Na to wszystko nałożą się jeszcze retorsje ze strony wielkich producentów, a zwłaszcza wojna o wykazanie, że ten produkt jest z jakichś przyczyn niezdrowy, powoduje spadek zatrudnienia, wzrost bezrobocia itd.

P.S. A jeszcze będzie składowa konsumentów, którzy potraktują tę żywność jako "sztuczną" a więc z gruntu złą. Niedawno przebadano jajka z własnego chowy, jaki ludzie uprawiają przydomowo "żeby jeść naturalne" i wyszło, że te jajka są tak skazone zwłaszcza dioksynami, że nie dałoby się ich wprowadzić do obrotu. Przyczyna jest banalna - tam gdzie są domy jednorodzinne, tam w Polsce pali się śmieci. Zdrowsze sa jajką z hodowli wielkoprzemysłowej pod dachem...

8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:16:17 pm »
Zawsze może przyjść Odyseusz i pokazać miecz.

9
Forum po polsku / Odp: Zimna fuzja
« dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:28:20 am »
To prowokacja?

10
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Wrzesień 05, 2017, 09:51:06 pm »
Zgniły taki wiesz, jak to się mówiło za PRLu, czyli niedościgły, nieosiągalny, mityczny.

11
Forum po polsku / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Wrzesień 05, 2017, 09:47:53 pm »
Prawda, że zniewala stylem?  :)
W przeciwieństwie do Lema zniewala tylko jednookiego i z jednej strony i to pod warunkiem, że nasika na podłogę ;) .

12
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Wrzesień 04, 2017, 07:05:56 pm »
Liv, ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że u nas jest z tym głupiej niż na zgniłym Zachodzie (mówię o zakupie broni). Są gorsi od nas, ale to żadne pocieszenie. Takie twierdzenie trudno umotywować, ale tak czuję.

13
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Wrzesień 04, 2017, 05:30:47 pm »
Nie sądziłem, że na to mi przyjdzie, ale merytorycznie zgadzam się z Macierewiczem http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22322105,szesc-mln-wymordowanych-polakow-wyparowalo-szef-mon-upomina.html#MT2 .

Co nie oznacza, że to ma sens, ani też, że adresat jest właściwy. List powinien zaadresowany na 1600 Pennsylvania Avenue NW Washington, D.C. i 10 Downing Street, City of Westminster, London.

14
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 05:47:08 pm »
Nie no, trudno powiedzieć, że każda firma zbrojeniowa produkująca broń dla danego kraju funkcjonuje głównie dzięki temu, że rząd tegoż kraju kupuje ją po wygórowanych cenach. W normalnych krajach, to jest o ugruntowanej gospodarce wolnorynkowej, jest raczej tak, że te firmy sobie radzą, a oprócz tego mają zlecenia extra. Nawet w czasie drugiej wojny w tych krajach rządy płaciły za produkcję a w każdym razie umawiały się na zapłatę kiedyś w tej lub innej formie. Oczywiście nie można kupić na rynku B2 przykładowo, bo raz, że nie ma kogoś poza rządem USA, kto wyłożyłby stosowną gotówkę a po drugie rząd USA raczej by tego nie chciał, tym niemniej producent B2 czyli Grumman a obecnie Northrop-Grumman jest firmą globalną żyjącą z komercyjnej produkcji broni (i nie tylko).

Oczywiście to nie jest czarno-białe tylko szare albo szarsze.

Ponadto posiadanie broni, która jest z założenia gorsza od broni przeciwnika, będącego w dodatku w liczebnej przewadze, jest cokolwiek bez sensu. Jedyne co ma sens to rozumne pakty (takie poparte realiami) i broń sprawiająca, że przeciwnik będzie musiał zapłacić wysoką cenę. Przy czym w przypadku Niedźwiedzia straty militarne raczej nie będą poczytywane za "wysoką cenę". Sytuacja jest trudna w obu tych kwestiach (paktów i broni).

15
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Sierpień 31, 2017, 08:52:01 am »
Nie, zasadniczo chodzi mi o to, że polski kompleks wojskowo-wytwórczy jest niezdolny z jednej strony do konkurencji wolnorynkowej na świecie, a z drugiej do sensownej produkcji na potrzeby własne. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o broń z górnej półki to jeśli ją w ogóle wytworzy - to będzie ona droższa niż adekwatna kupiona na wolnym rynku gdzieś na świecie. Ostatnie zawirowania (Caracalle np.) albo przedostatnie (jak z ORP "Ślązak") itp. pokazują to jak na dłoni. Brak planu, wahania nastroju, trwonienie środków na miotanie się od ściany do ściany itd. Żaden prywatny człowiek nie byłby takim idiotą, jak całe nasze państwo w tej mierze. Wielu twierdzi, że zakłady takie jak Bumar padłyby natychmiast, gdyby miały działać wyłącznie na zasadach wolnorynkowych a trzymają się tylko dlatego, że są dofinansowywane przez państwo, jako producenci broni, którą to broń w efekcie państwo ma później, droższą i gorszą, niżby sobie ją za dutki kupiło na rynku od ręki i z pocałowaniem tejże. Na świat owszem idą od nas przemalowane w nowe kamo "digital" produkty z ery zimnej wojny - to kupują od nas tu i ówdzie, nawet w większych ilościach.

Strony: [1] 2 3 ... 619