Polski > Hyde Park

Stan wojenny i okolice

(1/79) > >>

Cetarian:

--- Cytat: Q w Września 15, 2011, 11:44:57 am ---Właśnie się dowiedziałem...

że Hermaszewski kończy dziś 70 lat.


--- Koniec cytatu ---

To znaczy, że miał czterdzieści lat, kiedy został członkiem Wojskowej Rady Ocalenia Narodu Partyjnego.


edit: maziek.

Q:

--- Cytat: Cetarian w Września 15, 2011, 01:23:25 pm ---To znaczy, że miał czterdzieści lat, kiedy został członkiem Wojskowej Rady Ocalenia Narodu Partyjnego.
--- Koniec cytatu ---

Iii.... lustrator  :P.

Stanisław Remuszko:
@ Q  15.09.11, 10:44:57 AM
W 1982 roku nienawidziłem wroniej władzy ślepo, szczerze i bezgranicznie. Po kilku latach od 13.12.1981 pojawiły się wątpliwości. Od kilku lat zaczynam nabierać przekonania, że stan wojenny w danej sytuacji był dla Polski i Narodu rozwiązaniem optymalnym - jako najmniejsze zło.
Stanisław Remuszko

maziek:
Cetarianie, a dlaczego stan wojenny był zły? Bo dla mnie był dobry dla tego, że nie mieliśmy kolejnej krwawej jatki po Poznaniu, Wybrzeżu, Węgrach i Czechosłowacji. Dla mnie był dobry, bo w 1981 ZSRR mógł nas spokojnie nakryć czapką i nikt by palcem nie kiwnął.

liv:

--- Cytuj ---Cetarianie, a dlaczego stan wojenny był zły? Bo dla mnie był dobry dla tego, że nie mieliśmy kolejnej krwawej jatki po Poznaniu, Wybrzeżu, Węgrach i Czechosłowacji. Dla mnie był dobry,bo.
--- Koniec cytatu ---
Czyli Solidarność była złaaaa...
Oj niepoprawny politycznie Waść jesteś :)
Cała legenda Bronisławów, Lechów, Tadeuszów a nawet Donaldów i Jarosławów z niej.

--- Cytuj ---w 1981 ZSRR mógł nas spokojnie nakryć czapką i nikt by palcem nie kiwnął.
--- Koniec cytatu ---
Ryzykowna teza. Archiwa sugerują, że najbardziej zainteresowany interwencją był W.J. Towarzysze ze Wschodu raczej mówili niet - macie to zrobić sami. Więc pewnie, że mogli, ale raczej nie chcieli (dogorywający Breżniew, Afganistan).
 Zresztą, dzisiaj też mogą i cóż z tego?
N.b. grzebali ostatnio coś w prawie na temat poszerzenia możliwości wprowadzenia s.w.
Czyżby na okrągłą rocznicę szykowano niespodziankę... kiedy to?
 Aaaa, w grudniu.
Ten tego...naród nie przetrwa zimy, kryzys w gospodarce, gaz zamkną, awanturnicy polityczni (dawniej ekstrema) prowadzi  ludzi nad przepaść...
aj, co jo godom :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej