Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1360492 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #600 dnia: Sierpnia 03, 2012, 02:12:31 pm »
Ola wielka jesteś  :)
A już chciałem pomarudzić. Że z marca ma być i kilku minut zabrakło...
Niby na pierwszym linku podobnie. Ale z improwizacjami "na temat", różnie bywa. Raz za bardzo w lewo, raz nazbyt w prawo....A na tym koncercie marcowym, mam wrażenie - było akurat. Zresztą, na pierwszym perkusyj prawie nie słychać.
Drugi link - to je ono.
Długi, więc nie dosłuchałem. Ale wszystko się zgadza i jakość wysłuchanego zaczontku - też.
Miło.
Nic, że misterny plan w diabły...
Już się pogodziłem. Każdy wasz link otwiera kolejne nowe ścieżki. Trochę jak z nauką. Więc, zamiast mniej wariatów, robi się więcej...żłobów.
Wychodzi wypadkowa
Wypada wychodek. ;)
My, tak trochę, jak ta kapela Allmanów. Improwizujemy, dostrajając się do siebie. Raz jeden pociągnie temat, raz drugi/a, trzeci...
Może kiedy wyjdzie nam taki whipping (cokolwiek to znaczy).
A teraz mam wrażenie, że moja solówka za długa. Czas na inne instrumenty.
Łikend idzie.
Przegoni zmory, opary, wapory... i inne dymy.
 Albo i nie. :)
Więc odpadnę na chwilę. M.in. z podobnych powodów: 8)
Я пил вчера у генерала ФСБ.wmv
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2012, 06:32:13 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #601 dnia: Sierpnia 03, 2012, 09:30:14 pm »
Cototonie...nie moja zasługa - Gugl Wielki - ja postawiłam jeno dobre pytanie;)

Tak się mi pokojarzyło z Allmanami...może w diabły już żadnego planu nie odeślę...bo nie chciałam :( ...ale! było, że nie było po polsku (jeden Markowski wiosny nie czyni;) )...z mojego podwórka...Śląsk...konkret: Koszutka (w cząstkach):
- live z BRB - maszynka do dżemu:
KRZAK - Dżemowa maszynka.
- na wolno - z Paczki - Marian:
Krzak - Tajemniczy świat Mariana
Taki wychodek;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #602 dnia: Sierpnia 04, 2012, 12:17:40 am »
Cytuj
...z mojego podwórka...Śląsk...k
To bardzo dobre podwórko muzyczne.
Akurat Krzak - byłem przypadkiem na ich koncercie. Rok temu w dziwnym miejscu. Ależ wymiatali.
Błędowski, Winder, Ryszka -  w tym składzie.
Tą kapelą bodaj pierwsze moje spotkanie z blusem (h-mol, czyli smuteczek  :)  ).
Tajemniczy Marian znakomity.
 Był taki rok, w którym trójka dociągała tym kawałkiem sylwestra. Prejzenter włączał się tylko co parę minut i odliczał 4,3,2...buuum.
Jeszcze Krzaki fajne były. Z Grekiem śpiewającym Jorgosem - "Początek końca, czyli trawka na śniadanie" :)
Wtedy Śląsk naprawdę mocny był - zagłębie polskiego bluesa.
Na pewno nie wychodek. >:(
A teraz?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2012, 12:19:40 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2012, 01:45:37 am wysłana przez trx »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #604 dnia: Sierpnia 04, 2012, 01:51:28 am »
Był taki rok, w którym trójka dociągała tym kawałkiem sylwestra. Prejzenter włączał się tylko co parę minut i odliczał 4,3,2...buuum.
Podobno;)
Cytuj
A teraz?
A teraz? Był hip i hopowy rzut - Hasiok, Kaliber 44, Paktofonika (w tym roku film o nich - w Gdynii). Jest Negatyw, Myslovitz w rozpadzie. Z takich znańszych;) Ale to nie ten kierunek, który miałam obrać;)
Obrany to ten -  dobrze ma się Leśniczówka, którą reaktywował właśnie Leszek Winder:
http://www.lesniczowka.art.pl/o-nas
Można się przeklikać na najnowsze dokonania Ślązaków - z tej Leśniczóki. Można sprawdzić, gdzie zagra Winder i Śląska Grupa Bluesowa - twardziele:) Krzak też nie odpuszcza - nagrali live - 4 basy - Rialto - takie nasze kino:)
http://magazynbasista.pl/krzak-4-basy/
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85ska_Grupa_Bluesowa
Rawa Blues Festival też ma się dobrze - w tej działce wydaje się mi oki:)

Yyy...Hamola miałam w zanadrzu...to jeszcze Katowice wrzucę;)
Krzak - Kattowitz

Cytuj
Na pewno nie wychodek. >:(
Wychodek...taki muzyczny punkt wyjścia...dla kogoś >:(
:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #605 dnia: Sierpnia 04, 2012, 02:40:20 am »
Ale do nos.
Dzięki
Cytuj
Wychodek...taki muzyczny punkt wyjścia...dla kogoś
...śpiewającego - wyjchodek?  ;)
Cytuj
Podobno;)
Sam (ale nie tak znowu sam) słuchałem. I dziwiłem się, że ktoś jeszcze pamięta... No i puszcza w radiu - 10 minut z górką. W noc sylwestrową.
 Niespotykane.
 To musiały być wczesne 90-te.
Pierwszego Krzaka mam 3 winyle. Szukałem takiego, coby najmniej trzeszczał na smuteczku. :)
Iczymby  się pochwalić, regionalnie,
ułahaaau...cienko.
Mocno naciągając
Kasa Chorych - blues bez pieniędzy
Po nazwie, prorocy byli.
trx - ciekawa kombinacja, prawie alpejska ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2012, 03:06:45 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #606 dnia: Sierpnia 04, 2012, 10:28:37 pm »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #607 dnia: Sierpnia 05, 2012, 03:02:19 am »
Rzeczywiście - trx zrobił skok - jak do kombinacji norweskiej (we Wróblach na dachu z 1930 któregoś było - o takim skoku;) ) Mnie przypadł do...The Lens i sextet - zasada: lubię, bo znam albo przypomina mi cosia;)

A to widziały?
Taa...gały widziały...z Oldfieldem mam taki zgrzyt. Kiedyś (w latach 80) - nikt nie pamięta...hm - dzwoniło się (jak na zegarynkę)  i można było wysłuchać piosenki dnia. Nasłuchałam się jednej takiej...po jakimś czasie usłyszałam w radiu i wmawiano mi, że to Oldfield:) Moonlight shadow z Meggie Reilly - nie pasowało mi kompletnie do MO:)

Cytuj
Wychodek...taki muzyczny punkt wyjścia...dla kogoś
...śpiewającego - wyjchodek?  ;)
Prawie - śpiewającego przy TT - czerwony...cegła...mieć;)
Cytuj
Mocno naciągając
Znowu nie tak mocno...chyba, że przestrzennie;)...myślałam czy nie dodać innego zespołu śląskiego: L4 - jak znalazł;)...ale Skibiński - dwa Ryśki czyli kolejny śląski akcent: Riedel. Popę...tliło się: Winder Super Session - Winder gra...oni już nie...tak dla domknięcia:
Dżem + Skiba - Niewinni (Live '82)

I nawiasem: Maleńczuk (linkowany tu bezprecedensowo przez maźka;) ) jest utworem śląskiego zespołu, o którym było wyżej...i tak to:)


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #608 dnia: Sierpnia 06, 2012, 02:25:34 pm »
Trx - ślubowałeś milczenie? ;)
Wszystkie fajne, każdy inaczej. Podejrzałem, kto tak sympatycznie basował Trzaskowskiemu. Okazuje się, że Jacek O - tata Maji.  Przewijał się już tu - mimochodami... :)
A Lensy - skojarzenie z moim pulpilkiem - Ozric Tentacles. Linkowałem już, więc daruję tem razem. Widać, że ekipa ma duże IQ..., a może wysokie?  ;)
Cytuj
A to widziały?
Owszem, nawet słuchały na żywe uszy. W katowickim spodku 13 lat temu nazad.
 Ja, zdziwiony, jaki z niego gitarzysta.
On też, ale pełnością sali. Wyszedł przed koncertem i tak patrzy, patrzył w te lampy mrużąc oczy...jakby nie mógł uwierzyć. Chyba nawet fotę strzelił.
Cytuj
chyba, że przestrzennie;).
Ano, tą myślą wyłącznie. :)
Teraz patrząc niespokojnie na termometr, przekroczył 36 sto pieńkow, leniwieję, powolnieję, slow...coraz bardziej slow...w takt slowly:
http://prostopleer.com/tracks/3991947KgtU
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2012, 02:53:51 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #609 dnia: Sierpnia 08, 2012, 03:21:29 pm »
Powolne kowbojki...zza oceanu? Jak zza, to może ta pani? Czasem wydaje się mi kiczowata, wtórna i samopowielająca, ale czasem, po prostu, bardzo lubię posłuchać jej głosu:)
O zawartości cukru w cukrze:
Tori Amos - Sugar - Live ( best performance ever )

O Jupiterze:
Tori Amos - Hey Jupiter (Original Version)
Tak, purpurowy deszcz plumka w tle i we frontową ścianę;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #610 dnia: Sierpnia 08, 2012, 05:49:18 pm »
Kowbojka z rodziną (Timminsów)  8)
Zasadniczo kantrują, za czym nie przepadam. Ale jedna płytka wyszła im jakaś inna. Z takim mrocznym, głębokim bobasem. Jak masywattack - nie uwłaczając. :)
Pani Ami Toros, jak najbardziej. Choć słabo znam - całościowo. Talentna. A, że czasem wtórna?
Która piosenkarka nie.
Dwa odbojniki.
Z pierwszej pieśni do pewnej Pidżejki. Z drugiej, tu bardziej naciągane, do niejakiej Krzaklewskiej.
Ale to inszą razą.
Temczasem archiwalia tuziemskie. Długoogoniaste.
Pogoń za białym królikiem w wersji krajowej. Dostojna Krystyna z młodziutkim WuWu w tle.
 Słucham tego, niby wszystko poprawnie, ale... :)
http://w874.wrzuta.pl/audio/7CTcQNVUtZE/krystyna_pronko_-_trawiaste_przywidzenia
Ten, tysz wtórnisty, ale... ciągle kręci. Prawdziwszy?
Mira Kubasińska & Breakout - Wielki ogień
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2012, 07:34:56 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #611 dnia: Sierpnia 09, 2012, 12:25:53 am »
Zależy komu - uwłaczając;)
No właśnie...które/który/które - nie? Nie wiem, co mam z tymi pierwszymi trzema? Ale tyle Tori - pozostałe wyrywkowo. Właśnie dlatego, że wydawały mi się samopowielające. Nie, że złe.
Hm...Prońko ja z zasady - nie. Kiedyś nie wgrało się i teraz nie może. Właśnie - "niby...ale":)
Wyautowana przerwa za to - jak najbardziej. Też jestem 3 płytowiec...tutaj - z tym Ogniem :)
Hm...jak busz po polsku, to krzaki po angielsku;) Tori jest porównywana doń.  Pokrzewię po swojemu - saute (chociaż teraz słyszę tam ABBĘ  :-\ ), a Ty dontgiwap z PJ i Twoją Krzaklewską;)
Kate Bush - My Lagan Love
I jeszcze jeden Tor:
Tori Amos-Hoochie Woman

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #612 dnia: Sierpnia 09, 2012, 04:44:05 pm »
Cytuj
Prońko ja z zasady - nie. Kiedyś nie wgrało się i teraz nie może. Właśnie - "niby...ale":)
Też nie jest z mojej bajki. Ale cenię. Głos ma jak dzwon. Szczególnie za dwie piosenki z nocnego kolędowania.
Kiedyś były...ważne?
Ta druga, mniej znana:
Psalm o gwieździe
Płyta wyszła w początkach stanu wojennego - więc może nie ten wątek?
Cytuj
Pokrzewię po swojemu - saute (chociaż teraz słyszę tam ABBĘ  :-\ ), a Ty dontgiwap z PJ i Twoją Krzaklewską;)
Sugestia? Tysz słyszę Fride, czy tam Agnetę. I w cukrowej Tori, dla odmiany też. Jakby wyciął kombinowanie wokalne i trochę baroków. Coś na rzeczy jest.
Z tym dongiwpanem :) - pudło.
Moja Krzaklewska do 3 płyty, góra czwartej. Tzn, później straciła to urzekające "coś" w głosie. Dalej dobry, ale już nie taki. Obecnie, nawet nie wiem czy dobry.
Płytę Never for ever mam za perfekcyjną w każdym rowku. Nad całością unosi się duch Floydów, konkretnie Gilmoura - nie bez powodu zapewne. :-*
Na niej przestała być piosenkarka. Pierwsza, jeszcze piosenka, potem już...utwory (że tak to ujmę  :) ).
Kurczę, 22 lata miała nagrywając toto. I jeszcze teksty, aleć...
To tak, żeby i wzrokowcy coś mieli ;)
Kate Bush - Babooshka - Official Music Video
A tu Gilmoura nie tylko czuć, ale i słychać. Chocia, w źródłach ani mru mru.
Kate Bush Breathing
Choć najlepiej po całości, wtedy ten bukiet pachnie. Niecałe 40 minut. Kiedyś wiedzieli ile może mieć bardzo dobra płyta. Taka bez słomy.
kate bush. Never for Ever. FULL ALBUM
Wiem, miauczy. :D
Ale na tym forum są podobno miłośnicy kotów. :)
A ja, kiedyś, spałem pod nią. Przez pięć lat.
I pierwszy singiel tonpressu kupiony - z babuszką i army dreamers...
Stad się nieco rozmaziałem. 8)

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2012, 05:12:07 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #613 dnia: Sierpnia 09, 2012, 09:12:32 pm »
No i musze troche nadgonic...
Ten kawalek Miry, Liv, calkiem, calkiem. Kroliczy taki. Z kolei Pronko nie pasi mi. Raz: Barwa glosu mi nie lezy, dwa: Wpisuje mi sie ona w Sosnickie, Wodeckie i inne takie... Pamietam, ze to byly dwa najbardziej erotyczne nazwiska, swego czasu: Denis Rusos i Krystyna Pronko  :)
Kaske Krzaczasta 100 lat temu nawet sluchalem, alec odeszla w zapomnienie. Istotnie,  porownywano ja z Torcia od Amosow (albo raczej odwrotnie ?), choc czemu wlasciwie? No to specjalnie dla Oli, bo ona lubi takie:
Peter Gabriel & Kate Bush -Don't Give Up
W temacie zas "ladnie" spiewajacych pan:
Tracy Chapman - Fast Car
A zescie wrocili do Krzakow i Dzemow to i tego pana nalezy wspomniec. Buja sie od bluesa przez rock'n'roll do swingu, dooobrze znany:
Irek Dudek - Mój brzuch

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #614 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:07:14 pm »
Cytuj
Ten kawalek Miry, Liv, calkiem, calkiem. Kroliczy taki
Ganc króliczy to ten:
Breakout - Na drugim brzegu tęczy
Cytuj
Z kolei Pronko nie pasi mi. Raz: Barwa glosu mi nie lezy, dwa: Wpisuje mi sie ona w Sosnickie, Wodeckie i inne takie... Pamietam, ze to byly dwa najbardziej erotyczne nazwiska, swego czasu: Denis Rusos i Krystyna Pronko  :)
No, mrugałem, że i mi nie pasi ;)
Ale widzę różnice miedzy Prońko a Sośnicką. Erotycznie/ muzycznie. Dokładnie na odwrót. :)
No chyba, że nazwiska bo Kristine, uhm taa... ,czujesz jak się w język gryzę?
 O kurczaki, to paluszki trza pogryzać!
Cytuj
W temacie zas "ladnie" spiewajacych pan:
Pań, haha.
Jak usłyszałem Tracy pierwszy raz, w radiu, pomyślałem, jakiś młody murzynek tak ślicznie śpiewa. Swego czasu, tą płytą testowało się sprzęt audio.
Dudek, jo- Ziutą stygmatyzowany. I tak zostanie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2012, 10:12:53 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana