Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Wrzesień 23, 2017, 08:55:36 pm »
Oglądam wieczorne "Wiadomości" reżimowe (TVP1) i pokazali uliczne poparcie dla Kim-Ir-Wnuka, i przypomniało mi się, jak po filmie pana Fidyka "Defilada" zadzwonił do mnie Mistrz (wielka rzadkość, bo wolał, żebym to ja dzwonił do niego...), i pyta: widziałeś pan Państwochód?
Anegdota musi być niezrozumiała dla każdego, kto nie widział Fidyka i nie czytał "Wizji lokalnej", ale na to już nie poradzę.

R.
2
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 22, 2017, 07:08:06 pm »
Taki Mabon (nie)dzisiejszy

I w związku z tym
https://www.youtube.com/watch?v=y1Bm7h-v2JY
Swoją drogą, kapeli stuka właśnie pół wieku, ale jubel-biby raczej nie będzie.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Wrzesień 22, 2017, 05:08:00 pm »
Dziś jest dzień szczególny numerologicznie.
Po pierwsze, XXX imieniny obchodzi Tzok :-)))
Po drugie, dziś jest 22 dzień miesiąca, a o godzinie 22:02 Słońce wstąpi w Znak i mamy Równonoc.
Po trzecie, dziś mijają równo trzy miesiące od dnia, gdy w LXXVI rocznicę napaści Hitlera na Stalina ograniczyłem swą obecność na Forum pana Lema do niniejszego wątku. Przypominam, że na ogólne życzenie ludności podwyższono poziom wody o dwa (?) głębarki, a na zbiorowe życzenie Forumowiczów, wyraziście wyrażone w "Sprawach Organizacyjnych", Remuszko po ośmiu latach nareszcie przestał się panoszyć, rozpychać, obrażać, przeszkadzać i śmiecić.

Z tej okazji sprawdziłem, jakie statystyczne korzyści odniosło Forum po 22 czerwca 2017. Przede wszystkim odpowiedziałem na pytania twardo weryfikowalne:
1. Jak zmieniła się liczba Forumowiczów?
2. Jak zmieniła się liczba wątków?
3. Jak zmienił się rozkład Forumowiczów zabierających głos?
4. Jak zmienił się rozkład wątkowych odwiedzin?
Dane sprzed miesiąca oraz sprzed pół roku są tu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg70056#msg70056, precyzyjne i niezmienne dane dzisiejsze są w mojej głowie (ale każdy może porachować sobie sam), a teraz odnotuję jeszcze oficjalne tubylcze statystyki. Licznik Forum wskazuje:
Odwiedzin - 10 050 (111 dziennie)
Odpowiedzi - 166 (w tym moich 120)

Na koniec jeszcze jeden kwiz (na warunkach tego z LXXVIII rocznicy IV rozbioru Polski, ale tylko za banknot 50-złotowy, gdyż nie jestem pewien, czy tego kwizu już nie było):

Mamy dwie flaszki wina: jedną białego, drugą czerwonego. Zaczerpujemy stołową (!)  łyżkę białego wina, wlewamy ją do flaszki z czerwonym winem, i starannie mieszamy. Potem zaczerpujemy (tą samą łyżką!) łyżkę mieszanki i wlewamy ją do flaszki z winem białym.
Czego teraz jest więcej: białego wina w czerwonym, czy czerwonego wina w białym?

R.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Wrzesień 21, 2017, 11:42:56 pm »
Mamy obecnie dwa poważne i pilne (moim zdaniem) problemy klasy międzynarodowej.
Po pierwsze, czy cywilizacja Zachodu ma moralne prawo unicztożyć atomowo Północną Koreę TYLKO DLATEGO, ze zaczyna ona dysponować bronią, która teoreticznie może zagrozić dalszemu spokojnemu istnieniu USA (i innych krajów)?
Czy mamy moralne prawo profilaktycznie zamordować miliony ludzi TYLKO DLATEGO, że obawiamy się, że ich reżim mógłby zamordować miliony naszych obywateli?
Ja - jeszcze nie mam zdania.
Po drugie, czy Katalończycy mają niczym nieograniczone prawo do referendum?
Ja uważam, ze mają.

R.

5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Remuszko dnia Wrzesień 20, 2017, 09:12:04 pm »
Moje wspomniane uszy*, uczestniczące w dzisiejszym Zgromadzeniu Ogólnym sędziów warszawskiego SO, poinformowały mnie przed chwilą, że kilkugodzinna dyskusja była gorąca, a jej przebieg mniej więcej odzwierciedla depesza PAP: https://warszawa.onet.pl/sedziowie-so-w-warszawie-dezaprobata-ws-odwolania-wiceprezesow-sadu/7gh3sxc.
Wygląda na to, że SO, choć mocno podzielony, nie chce iść na ostre.

R.

pjes gwiazdkowy: te uszy są łatwo identyfikowalne i weryfikowalne wskutek zajrzenia do mych bilingów, ale przebieg debaty to w końcu żadna tajemnica...   
6
Hyde Park / Odp: O muzyce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 20, 2017, 07:17:32 pm »
Nic się tu nie wymyśli, nie ma jasności.
:D
I bardzo dobrze.
Mamy inaczej, w tym jasność - no i pięknie.
Ten twój średniowieczny (?) przypadek, patrzę, podpatrzyła...podsłuchała jedna Lola znad Renu, zaśpiewała w Paryżu i dla zmyłki nazwała Santiago (to niemal tak jaki pierwszy polski program socjalistyczny; napisany w Warszawie, opublikowany w Genewie i dla zmyłki nazwany brukselskim)
https://www.youtube.com/watch?v=6aYdX85skl4
To ja ze swojej strony zilustruję..zil..unausznię tę tezę
dając do tekstu inną melodię i rytm, można zmienić nastrój, więc i emocje.
pętelkując jednocześnie do załączonego wcześniej wierszyka. Obie wersje lubię ale zależnie od nastroju jedną bardziej, niż drugą, czasem.
Refleksyjnie (kurdupel o gębie Szwejka po spożyciu a...A!)
https://www.youtube.com/watch?v=vp7WNjlmMTs
I na wku...kulszowego.
Ostatnio bardziej tę
https://www.youtube.com/watch?v=1205wnS3Tzs
Uwaga - bonobo!
7
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 20, 2017, 02:24:30 am »
Ty się śmiejesz, a mnie się udało go tylko strollować i do sięgnięcia dna (czy raczej jasnego pokazania na jakich pułapach zwykł się poruszać sam z siebie) sprowokować, choć liczyłem, że trollując go (uznałem, że wolno, skoro on nas trollował) - pozaforumowo, bo tu śmiecić szkoda - do autorefleksji go skłonię...

(I... nie, ani nie czytałem szczególnie regularnie, ani jakoś napięty. Zresztą gdybym się tak chciał odnosić do każdej bzdury jaką S.R. napisał/zrobił - jak Ty to kiedyś czyniłeś ;) - czasu by nie starczyło. Ot, tych - dość przypadkowo dostrzeżonych* - dwieście złociszy przyprawiło mnie o gwałtowny wybuch śmiechu, to maila puściłem, gdzieś tam w przerwie pomiędzy wrzucaniem na ST.pl info o reklamówkach jednego "StarTreka", a dyskutowaniem tamże o drugim. Ciekawe, swoją droga, czy następnym razem okrągły tysiunc w roli "argumentu" się pojawi :D.)

* Bo przez recent posts na dole zazwyczaj sprawdzam co na Forum przybyło. Z czego twórczość Remuszki zwykle bez czytania przewijam, sprawdzając tylko - po nagłówku - czy swojego wątku się trzyma. Ale czasem i na czymś z niej oko - albo przeglądarka - się mimo woli zatrzyma.

Przy czym jednak skoro facet podstawowych zasad, nie tylko forumowych, ale i kulturowych, nie przestrzega to mi się go już nawet dalej trollować nie chce. Udowodnił, że komputera z niego nie będzie.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Wrzesień 19, 2017, 11:41:18 pm »
Haha przeczytałem. Groteskowo nie groteskowo ale Remuszko dał się sprowokować. Punkt dla Q. Trzeba przyznać, że Q długo i wytrwale nad nim pracował, aż Wieża Milczenia dotąd trwająca pośród wściekłych ataków żywiołu złamała się i przemówiła. Niby co prawda nie wprost do Q, tylko a płoszę panią a Q... Ale jednak cóż za upadek, z milczenia niebios na poziom ludzki, a nawet lucki. A może niżej, bo nie jest pewne, czy Q dla SR to w obecnie pełni człowiek, czy raczej gnom albo gorzej. To był zręczny wybieg, gdyby Q pisał tylko w wątku Ja, Remuszko - to SR by się nie załamał, ładnie go podszedł.

Z drugiej strony Q musi czytać ciurkiem słowo po słowie co Wieża (dotąd)Milczenia pisze i być biedny napięty jak myszołapka, skoro sądzi, że cokolwiek Wieża pisze - to do niego osobiście pisze. Mam nadzieje, że to jednak wyrachowane, bo jak Q tak rzeczywiście na to ciśnienie skacze i wszędzie widzi niebieskie śrubki - to długo nie pożyje.

P.S. przepraszam: a płoszę panią a pan Q (pan z małej ;) )...

9
Forum po polsku / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Wrzesień 19, 2017, 08:54:35 pm »
Dla mnie (smutna) wiadomość dnia - zmarł człowiek, któremu prof. Religa przeszczepił serce, po czym obaj zostali uwiecznieni na historycznym zdjęciu (plus jeszcze jeden śpioch).

Wesołe jest to, że choć człowiek zmarł, to osiągnęli razem z prof. Religą niezwykły wynik. Jeśli dobrze liczę, to człowiekowi przeszczepili serce, kiedy miał 61 lat, a przeżył z nim kolejne 30... To wydaje mi się zupełnie niesamowite.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 19, 2017, 07:32:02 pm »
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak komicznie - patrząc z boku -
Niestety zdajecie...i faktycznie z boku śmieszniej, jak to z boku.
Na ratunek      koty?
http://innpoland.pl/137393,zbadal-czy-kot-moze-byc-plynem-dostal-za-to-nawet-nagrode-na-harvardzie
Ciekawe, czy autorzy tej zabawy pamiętają o jej początkach;
https://pl.wikipedia.org/wiki/%27Patafizyka
Taa, wiem, że nie ten wątek, ale w zaistniałych okolicznościach przyrody...i ja poanarchizuję  8)
Strony: [1] 2 3 ... 10