Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595310 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #975 dnia: Czerwca 21, 2017, 01:08:01 am »
No nie mogę... Ledwo gadaliśmy o nieskuteczności Testu Turinga, a tu ktoś nowe cuda w tym zakresie proponuje...

Oto praca pt. "Proposal to use Humans to switch settings in a Bell experiment", której autorem jest Lucien Hardy:
https://arxiv.org/abs/1705.04620
https://arxiv.org/pdf/1705.04620.pdf

Kluczowy fragmencik pozwolę sobie zacytować (streszczanie go zajęłoby +/- tyle samo miejsca):

"Turing-style test
/.../ One problem with the Turing test is that it depends on the subjective judgement of interrogator. Here we propose an alternative test, utilizing a Bell experiment, to distinguish humans from artificial intelligence devices. Now we need two humans or two AI devices (or whatever type of system we want to use to compete with humans -the “I” in AI may more appropriately stand for “intervention”). The role of the interrogator is now played by the Bell experiment. The two humans or two artificial intelligence devices are placed so as to provide input to switches at each end of the Bell experiment. The objective is to cause a Bell experiment (which under ordinary operation, violates Bell inequalities by a significant amount) to satisfy the Bell inequalities only by providing the input to this switching. In the case that the world is described by a local (super)-deterministic dualistic theory, humans will be able to do this but artificial intelligence devices will not. Unlike the Turing test, this test is objective. Were humans able to pass the test while artificial intelligence machines were not then this would provide evidence for mind-matter dualism."


Ubawiło mnie to szczerze.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2017, 01:27:37 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #976 dnia: Czerwca 25, 2017, 12:07:09 am »


"Fiaskiem" strasznie zapachniało ::).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #977 dnia: Czerwca 28, 2017, 02:15:45 pm »
Niepostrzeżenie Forum przeszło 66666 postów :) . Zgroza, gender, sodomia i gomoria!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #978 dnia: Czerwca 29, 2017, 12:10:23 am »
No, to tłumaczy skąd się niedawne awantury wzięły... "Szatan, mówię wam, Szatan." - cytując toruńskiego klasyka.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #979 dnia: Czerwca 30, 2017, 11:44:36 pm »
No, to tłumaczy skąd się niedawne awantury wzięły... "Szatan, mówię wam, Szatan." - cytując toruńskiego klasyka.
Poszedł po całości - trzeba odczynić. Apage agapeeee, hę?

Poszedł precz?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #980 dnia: Czerwca 30, 2017, 11:47:06 pm »
Za skuteczne to odczynianie, trochę najnowszych postów wyegzorcyzmowało przy okazji, jak widzę...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #981 dnia: Sierpnia 04, 2017, 09:14:20 am »
Ktoś tam "Ratujmy Kosmos!" przeczytał?
http://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/praca-dla-nasa-rekrutacja-na-stanowisko-obroncy-ziemi/lp1n5ez
(Wbrew temu co sugeruje linka - wiem co mówię ;).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #982 dnia: Września 13, 2017, 05:41:24 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #983 dnia: Września 24, 2017, 09:28:00 pm »
W temacie płaskoziemców:

(Pytanie - za odpowiedź stów nie daję ;) - kto rozpoznał twarz na zdjęciu? ;))
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #984 dnia: Września 30, 2017, 04:28:02 pm »
"Star Trek - TNG" skończył 30 lat (tak, można już polecać wedle Kryterium Terminusa, więc szczerze polecam... kilka, może kilkanaście, wybranych odcinków). A to wrzucam okolicznościowo:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #985 dnia: Października 06, 2017, 01:27:29 am »
Rozbili bank

lece sie zapisać  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #986 dnia: Października 06, 2017, 01:49:40 am »
Nie tylko rozbili, ale i - jakże ambitnie - podjęli polemikę ze słynnymi słowami Sapkowskiego:

"z gołą – excusez le mot – dupą można robić tylko jedno, to, co nie jest ani „heroic” ani „fantasy”. W większości przypadków."

 8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #987 dnia: Października 06, 2017, 11:18:08 am »
Ja bym liv uważał, może odgryźć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #988 dnia: Października 06, 2017, 07:31:04 pm »
Ależ Proszę Panów
Porozmawiać myślałem, poza tym...
Zadroga
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #989 dnia: Października 07, 2017, 02:37:28 pm »
Już się tak nie tłumacz w jakiej pozycji... tj. z jakich pozycji... chciałeś z ową panną obcować, tylko poczytaj do jakich rozważań marketingowców (minimum jednego) inspirowała, za muzę najwidoczniej i im robiąc:
https://www.wprost.pl/379584/Wilczyce-Nacjonalistki-Jak-nacjonalisci-pozyskuja-sympatykow
::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki