Autor Wątek: Lemoniada 2015  (Przeczytany 50120 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #15 dnia: Października 26, 2014, 09:29:00 pm »
Nie no, Ty faktycznie jesteś pesymistą ;))) .
Miałem na myśli prawdziwe emocje związane z prawdziwym myśleniem a nie o brykiecie :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #16 dnia: Października 27, 2014, 02:33:33 am »
Cytuj
Nie no, Ty faktycznie jesteś pesymistą ;))) .
Opty-, pesy - to tylko kolor noszonych okularów.
Ja zmieniam, zależnie od kandeli w luxach, jedak najbardziej jestem per misi onimistą, chyba? 8)
Cytuj
Miałem na myśli prawdziwe emocje związane z prawdziwym myśleniem a nie o brykiecie :) .
No wiem - przecież się śmieję tylko.  >:(
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2014, 02:35:35 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #17 dnia: Października 27, 2014, 10:17:07 pm »
Patrząc po wieku, płci i sylwetkach, striptiz w wykonaniu Ol i Maźka z pewnością podniósłby frekwencję o rząd wielkości :-) Poświęcicie się dla Sprawy?
Na chwilę Was spuścić z oka... ::)
To raczej odwrotny skutek - przeca lemologom cza rozbierać roboty, rakiety...wiadomo.
Zaś rzeczywiście nie wiadomo co z tą Lemoniadą.
Elitarny? Na tyle, na ile czytanie czegoś poza zabijaczami czasu - jest elitarne.
Z różnych linek znetowych wynika, że ludzi czytających Lema - wśród czytających - jest całkiem sporo. Młodych też.
W każdem na pewno więcej niż 30;)

Ja się jednak przy tym obowiązkowym Krakowie - troszkę upieram. Że odrzuca - chociaż pięknie pasuje:)
Nawet pieniężnie rekompensowany - może niczego nie zmienić.
Może lemoczytelnicy są tacy wyautowani i nie chcą się spotykać?:)
Co do nagród - książki wydają się oczywistością - ale może Ci co czytają Lema - mają je i Kolekcja chociaż super - nie dopinguje?
Nie wiem. Szukam tylko tej Antyfrekwencji:)

Sobie myślę, że jedno co można spróbować, to przeformułować konkurs  i spróbować go rozreklamować.
Jak napisaliście.
Co do medialnych info - chyba najlepsza ścieżka w tym kierunku to jednak Orliński=Wyborcza.
Może po prostu do niego napisać? Zapytać czy w ogóle miałby chęć się minimalnie zaangażować?

Niestety - nie można lekceważyć fejsbukowego przekaźnika.
Z konkretów wydaje mi się, że gdyby skrzat powiesił info o Lemoniadzie na oficjalnej stronie i - może przede wszystkim - facebooku Lemowym - to byłoby spora reklama.
A chyba niezbyt wysiłkowa i dosyć oczywista.
Najpierw info, że będzie (to jużzaraz, żeby przygotować) - później dalsze instrukcje.

Jasne - mogę na śląskich uczelniach poprosić o wywieszenie plakatu, czy czegoś...forma do ustalenia...

 
 
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #18 dnia: Października 27, 2014, 11:09:24 pm »
Nawet nie wiedziałem, że jest Lemowy fejs.
Minimalna, lecz jednak zauważalna reklama/informacja na Lemowej www - to minimum.
Mogę jeszcze kolejny raz napisać do pana Orlińskiego, choć pewnie i tak kolejny raz nie odpowie. Ale czego sie nie robi dla Mistrza!
Może Państwo mają jeszcze jakieś KONKRETNE pomysły? Na przykład datę i miejsce nowej Lemoniady?
Dzięki, Ol :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #19 dnia: Października 27, 2014, 11:38:57 pm »
Cytuj
Nawet nie wiedziałem, że jest Lemowy fejs.
Jak nie, jak tak...
https://www.facebook.com/stanislawlem
Nawet poleca Ogród...
Cytuj
Na przykład datę i miejsce nowej Lemoniady?
Jeżeli ma być jakiekolwiek miejsce - to Kraków z Ogrodem jest zdecydowanie najlepszy.
Pytanie czy Lemoniada ma zostać w ogóle - umiejscowiona?:)

Może jednak zacząć od tych...Wspomagaczy?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 08, 2014, 12:20:43 am »
Trochę chyba się spóźniłem z tą odpowiedzią...
Na początek: przeprosiny. Byłem jedną z tych kilkudziesięciu osób, co korespondencyjnie startowało, ale fizycznie już nie. Za absencję przepraszam, ale niestety nie mogłem w tym terminie jechać aż do Krakowa (mam do niego raczej dalej niż bliżej).
A teraz moje przemyślenia co do popularności Lemoniady.
Z moich obserwacji wynika, że ktoś jednak Lema czyta. Przynajmniej kilku znajomych. Nie jest to może jakaś wielka liczba - ale też chyba nie jest aż tak bardzo źle. Problem moim zdaniem polega na tym, że Lem, w przeciwieństwie do innych pisarzy, prawie nie istnieje na takich np. konwentach. Na ostatnim Pyrkonie była bodajże tylko jedna prelekcja z nim związana (o, ta: http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go2=event&id=3276). Dlaczego zainteresowanie Nim wśród fandomu jest tak małe? Nie wiem, ale też nie do mnie to pytanie - ja jestem raczej biernym uczestnikiem niektórych imprez organizowanych przez środowiska fantastyczne, i to w zasadzie tylko w swoim mieście.
Może dałoby się Lemoniadę "podpiąć" jako imprezę towarzyszącą do jakiegoś krakowskiego konwentu? Lub wręcz jako jeden z punktów programu? W ogóle Lemoniada jako samodzielna inicjatywa Pana Remuszki i Ogrodu Doświadczeń wydaje mi się trochę wyważaniem częściowo uchylonych drzwi - bo istnieją już przecież kluby fantastyki, mające doświadczenie w podobnych imprezach - może dałoby się z kimś dogadać,  nawiązać współpracę? Albo przynajmniej rozreklamować w środowisku i środowiskowej blogosferze?
Osobnym problemem, wspomnianym przez olkępolkę, jest sam fakt organizowania finału w jakimś konkretnym miejscu - niestety wielu ludzi, jak ja, ma pewien problem z pokonaniem drogi przez pół kraju w celu wzięcia udziału w jednym (choćby najciekawszym) konkursie czytelniczym.
A co do nagród - to bez przesady, nie sądzę by ktoś zaczął czytać książki tylko ze względu na szansę wygrania teleskopu ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 08, 2014, 01:09:41 pm »
Podzielam zdanie Przedmówcy i dlatego szlus :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 03, 2015, 03:22:07 pm »
Szef krakowskiego Ogrodu Doświadczeń, pan doktor Rafał Sworst, przysłał mi wczoraj taki mejl:

Cytuj
Panie Stanisławie,
Lemoniada już dosyć mocno wpisała się w krakowski i ogrodowy krajobraz. Nie chciałbym tego stracić. Konkurs czytelniczy zrobił się zbyt elitarny, są też inne kwestie.

No to może Lemoniada w wersji rysunkowej?
Temat: książka, rozdział, motyw ? Nawet wróciłbym do Bajek lub Cyberiady ale niekoniecznie.
Finał: 13 wrzesień...
Wiek bez ograniczeń, ewentualnie kategorie wiekowe, do ustalenia...


Co Pan na to? Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Sworst

Co na to Szanowne Zbiegowisko?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 03, 2015, 03:46:04 pm »
Konkurs rysunkowy bajkowo-cyberiadowy to jest bardzo dobra koncepcja.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 03, 2015, 05:00:05 pm »
Proponuję takie pięć kategorii wiekowych:

Dziecięca - do ukończenia 10 lat
Młodzieńcza - brak świadectwa maturalnego i 11-19 lat
Dorosła - świadectwo maturalne lub ukończone 20 lat
Prezydencka - ukończone 35 lat
Rentierska - ukończone 65 lat (damy), 67 (panowie)

vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 03, 2015, 05:35:38 pm »
Pytanie czy mających profesjonalne przygotowanie plastyczne (mogą zgłosić się i tacy) należy potraktować w jakiś specjalny sposób (osobna kategoria/kategorie?)?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 03, 2015, 08:33:58 pm »
Byłbym przeciw.
Ale powinny być dwa żury: publiczność i Andrzej Mleczko.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 03, 2015, 09:03:59 pm »
Już kiedyś chyba pisaliśmy, że konkurs artystyczny (nie tylko rysunkowy) to byłby bardzo dobry pomysł. "Cyberiada" i "Bajki robotów" dobrze się nadają do tego celu.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 04, 2015, 11:48:05 am »
Niezawodny i niezwykły Pan Marek Ples przysłał mi przed chwilą takiego mejla:

Cytuj
Witam!
Ciągle czuję pewne zasmucenie z powodu braku konkursu lemowskiego w tym roku. Żeglując jednak po przestworach internetu, odrzucając bzdury i plewy, trafiłem nie tak całkiem przypadkiem na taką informację:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=https%3A%2F%2Fpe.szczecin.pl%2Ffiles%2F955B8AB389D64C17BD91A9013E2769D9%2FLemoniada%25202015.doc&ei=EsT2VIqhOIfpywOx1IL4Bg&usg=AFQjCNFnWM7AZN_IzkDFHQb84Cjs6zdTgA&sig2=-HPP29zugN7p3QwnVplCvg

Proszę się nie przestraszyć długiego linku. Po jego kliknięciu powinna otworzyć się strona (w formacie wordowskim) pewnej szkolnej inicjatywy. Ciepło się na sercu zrobiło, że coś się w temacie dzieje:)

Pozdrawiam,
Marek Ples

Dla mnie - bomba!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada 2015
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 04, 2015, 11:02:09 pm »
Dopraszam się łaski Globalnych, aby od tego miejsca:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1081.msg57267#msg57267
przenieśli wontek do Lemoniada 2015,
który zaraz założę :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )